Açılışı CHP Genel Başkanı Özel yaptı

D-Marina’da gerçekleştirilen açılış törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül,  Hüseyin Yıldız, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, CHP'li ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

Ferkibot (1)-1

SEFERLERİMİZ HER GÜN DÜZENLENECEK

Açılış programı öncesinde konuşmasını gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bölge turizmine önemli katkı sunacak olan deniz otobüsü seferlerimizi başlatıyoruz. Bu bir ilk oluyor. Umarım ortak projelerimizin ikincisi, üçüncüsü olur. Denizlerimizi daha verimli kullanmanın gerekliliğine yürekten inanıyoruz. Ulaşımda denizyolunu kullanmak isteyen herkes için seferlerimiz her gün düzenlenecek.” ifadelerine yer verdi.

Ferkibot (7)

DENİZCİLİK BAKANLIĞININ OLMAMASI EN BÜYÜK AYIPLARDAN BİRİ

Açılışta konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras feribot seferleri ve ücretleriyle ilgili bilgi vererek, “Bugün itibariyle Bodrum Turgutreis Didim seferleri başlayacak, yarından itibaren de Marmaris Fethiye. Üç tarafı denizlerle çevrili bu kadim memleketimizde yüzyıllık cumhuriyette bir denizcilik bakanlığının olmaması en büyük ayıplarımızdan bir tanesidir. İnşallah en kısa zamanda İktidarımızda Sayın Genel Başkanımızın da takdirleriyle Denizcilik Bakanlığımızı da ihdas edeceğiz. Bugün Burada Didim’den Turgut Reis'e ve Bodrum'a olan seferler günde üç defa yapılacak, karşılıklı olacak ve tam bilet 250 Türk lirası, yarım bilet 160 TL, Engelliler, yaşlılar ve dezavantajlı gruplar da ücretsiz olarak tıpkı otobüsler gibi feribotumuzdan fayda alacaklardır.” dedi.

Ferkibot (2)

SOSYAL DEVLETİ İNŞA EDECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise “Belediye başkanlarımızla örgütümüzle birlikte çalışarak milletvekillerimizle parti yönetimimizle birlikte çalışarak ikinci yüzyılın nasıl ilk yerel seçimlerinde bir büyük zafer kazandıysak, nasıl 47 yıl sonra partimizi ilk kez birinci parti yaptıysak asgari ücretlinin yüzünü güldürmek için emeklinin yüzünü güldürmek için, çiftçiyi yeniden milletin efendisi yapmak için, esnafın çilesini bitirmek için, bu servet sahiplerinin varlıklarını korumak, kollamak, güçlerine güç katmak için değil esas üretenlerin hak edenlerin hakkını almasını sağlamak için çok adil bir ekonomi, çok adil bir vergi sistemi, halkı zenginleştiren zenginin zenginliğine zenginlik katması yerine daha adil bölüşülecek sosyal bir devleti mutlaka inşa edeceğiz. Bunun için çok çalışıyoruz. Yapılacak ilk seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşıyacağız. Buna inanın, buna güvenin. Bu bir seferberlik halidir. Bu yüz yıl önce olduğu gibi bir kez daha ülkeyi kurtarma ve bir kez daha demokrasiyi kurmaktır. Söz veriyoruz ki iktidarımızda bu ülke Atatürk'ün gösterdiği yöne ilerleyecek. Avrupa Birliği'ne tabi üye olacak. Vize sıkıntısı kalmayacak. Onlar gibi paradan altı sıfır atıp hem maaşlardan hem fiyatlardan sıfır atmayacağız. On yıl içinde maaşlardan değil fiyatlardan birer sıfır atacağız. Sizin satın alma gücünüzü on katına çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

Ferkibot (3)

Konuşmalar ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Başkan Özel hediye takdim ederek, teşekkür etti. Son olarak Başkan Özel başta olmak üzere; Vekiller Büyükşehir Belediye Başkanları tarafından kurdele keserek feribot seferlerinin açılışı gerçekleştirildi.

Ferkibot (4)

DİDİM- BODRUM ARASI ARTIK 1 SAAT!

440 kişilik kapasiteye sahip olan deniz otobüsü, iki turizm merkezi olan Didim ve Bodrum arasında ki mesafeyi kısaltacak. Kara yoluyla en az 3 saat süren 140 kilometerelik yol, Didim Bodrum arası yolculuk, deniz yolu ile bir saat sürerek, vatandaşlara keyifli bir yolculuk yaşatacak. Sefer bilgileri ise şu şekilde; Didim’den her gün Bodrum’a 07.20, 10:20 ve 17.00 saatleri arasında sefer olurken Bodrum’dan, 12:45 ve 18:45 saatleri arasında Didim’e sefer olacak.

HABER: ELİF DİKBAŞ

Ferkibot (6)

Ferkibot (5)

DİDİM’DE EMEKLİLER EYLEM YAPTI: TÜİK’e İNANMIYORUZ DİDİM’DE EMEKLİLER EYLEM YAPTI: TÜİK’e İNANMIYORUZ

Ferkibot (8)

Editör: Ergun Korkmaz