Didim turizm kenti olma çabalarında olmasına rağmen  kentin sosyal yapısı nedeniyle bir  emekli kenti.  Kabul etmemiz gereken bu. Yerel seçimlerin arefesinde dehşet bir aday enflasyonu yaşanıyor . Aday profillerine bakınca da. emlak inşaat  piyasasının hakimiyeti ortada. Yıllardır dayı yeğen muhabbeti ile düzensiz çarpık şehirleşmenin sonucu ortada iken rant iştahı emlak ve inşaatta kabarıyor..   Çarpık kentleşme  kentin değerini düşürdüğü gibi ucuz maganda tarlasında suluyor .  Sosyolojik yapılanmada mal edinimleri kent kalitesini okumak için bir rehber ama  okumak içinde de bir kültür gelişimine ihtiyaç var.  Her köşe başında inşaat emlak alım satım arsa kat sayısı ucuza mal edip iyi fiyata satma muhabbetleri ile avunan o kadar boş insan  sadece zamanı kendilerini avutmaya harcadığının farkında bile değil.  Turizm kenti hayalinin arkasında bir inşaat kenti yatmakta  . Bu seçimlerde yerelde inşaat mı kalitemi turizm mi. sorularına cevap arayacak . 1 nisan şakasına hazır olun. Gene şaka gibi bir seçim şaka gibi bir yönetimle baş başa  5 yıla daha mahkum olabiliriz.

Kontrolsüz inşaat peşinden  eğitimsiz bir çoğu maganda bir  kitleyide topluma monte ediyor. Başka bir yerde göremeyeceğiniz kadar patlak eksozlu tofaş son ses müzik setleri ile donanmış  sokaklarımızı turalıyor . içinde 5 ma.......kafasın sallayarak.  Bunlar kırsalın yoksulluğundan kaçıp  batının sınırsız zevkleriyle tanışmak için onları geçeceği ilk kapı. Eksoz terörü ile dikkat çekmek..Onunu arabası var öküz gibi bağırır mantık bu.. Buna müsade eden bir kent trafik emniyeti . Trafikle ilğili emniyet birimi işin kolayında  elektrikli bisikletli  kent  nufusun özünü oluşturan emekli  son demlerinde huzur için. yerleştiği didimde. bisikletin terkisine attığı   hanımı ile pazar sefasına çıkan  son turfanda gençler emekliler. bas cezayı yap görevi. ayıp ayıp bu kadar ucuz olmamalı bir görev.

Bir de bu kentin en zayıf halkası 16 -20 yaş aralığı gençler . Bunlar arasında  son trend motosiklet . üç beş motorlu bir araya gelip bir çete oluşturuyor. . Şaka değil. bir ay önce yeni mahallede  bu iki çete birbirine girdi. silahlar çekildi 4 adet ekip otosu geldi iki kişi hastanelik oldu ki birisini çenesi kırıldı motorları gövdesinde zulalı tabancalar. Ne  tek bir kişi ifadeye götürüldü ne göz altı  sonuç iki gün sonra rakip çeteden iki kişi daha hastanelik olana kadar dövüldü . şimdi  hava atma zamanı. motorların eksozu sökük saat başı turlar mahalle ayakta. Laf söylesen kime söyleyeceksin karşında o zaka seviyesinde bir muhatap yok . Bir psikopatla. neyi tartışabilirsin zaten zekası olsa  o hayvan gibi bağıran motorla gezmez.   Öğlen saatleri. liselerin dağılma saatleri. bu asalakların pıyasa saatleri.  hele geceleri. dağlarda uluyan çakallar bile bunları dinliyor. meydan bunların.

Emniyet bunlara bir çözüm düşünüyor mu

yada en azından haberi varmı

ne zamana kadar bu hayvan gibi bağıran motor sahipleri ile aynı ahırda yaşamaya devam edeceğiz

Motorlarda plakalar sökülmüş yada maske takılmış

Bu durumda mı emniyet mensuplarını rahatsız etmiyor.

PTT. nin önü kurtuluş caddesi bu işin merkezi. bir ekip  bu hayvan gibi bağıran motorları didim in öte ucundan duyar. bir haftalık uygulama bu pislikleri temizler ama bunun içinde görev bilinci lazım.

Haydi beyler göreve. Altınkum rüyası bitti Didim gerçekleriyle yüzleşin

Huzuru tercih edenlere dünyalarını dar etmeyin bu gün göz yumduklarınız yarın sizinde tepenizde olacak.

Gelelim yerel seçimlere. lütfen dikkat.  Didimden alacağını hesap edenlerden yakayı kurtarabiliriz bir kez fener cimbom kartal kafasını bir tarafa koyum milli takımlı olalım

bir daha doğmayacağımıza göre bu hayat şansımızı iyi kullanıp yaşamayı seçelim.....