Sezonu bitirdik biz bize kaldık .Artık emekli kenti kimliğine yeniden büründük. Sakin huzurlu bir yaşam etmek elbette de haklı bir  hayal. Ama bu hayali gerçekleştirmek içinde kurallar ve kanunlar göz ardı edilmemeli Herkes üzerime düşeni yapmalı. 

Trafikte asayişi sağlayan kolluk kuvvetlerini akşam hava karardıktan sonra görmek mümkün değil .Bir maganda geleneği olan bağıran eksozlar gecenin kabusu olmaya devam ediyor. Genelde zeka yaşı müsait olmayanların keyifle dinledigi bu anormal hayvani ses onların egosunu tatmin ederken kentin  hasta yaşlı ve çocukların kabusu. Bunlara birde gece 24 den sonra katılan motosiklet eksozları da. maganda senfonisini tamamlıyor.

Kentte trafikten sorumlu olan zevat mesai bitiminden sonra  ortadan çekiliyor mu ?. Gecelerimiz Allaha emanet mi. Bu rezilliğe son verecek bir görevli yok mu ?.

Didim sahipsiz mi? soru çok ama anlayana bunlar bile fazla..

Bir başka karmaşık durumda elektrikli bisikletler .  Genelde emekli belli yaşın üstündeki. kent sakinlerinin. tercihi olan bu araçlarda bilinmezler çok .Bunları kullanmak için ehliyet gerekli mi. hangi özellikler muaf yada hepsi için ehliyet gereklimi. Vatandaşın tercihi satıcılar ehliyete gerek yok kask takın kurallara uyun diye vatandaşa satıyor. Ama işin enteresan tarafı  iki tane yeni mezun trafik polisini sota yerlere dikip ehliyet kasak plaka  vs . sebeplerde  bisikletlerine el konuluyor 9000 küsür tl ye varan cezalar kesiliyor. Çoğunluğu emeklilerin tercih ettiği bu bisikletleri kullanan vatandaş bir emekli maaş ile geçinen insanlar :kesilen ceza yı bir aylık maaşı karşılamıyor. çok utanç verici bu yaşa kadar millete hizmet etmiş  emekli olmuş bu insanları devlete saygısını yitirmesi nden başka bir şeye yaramıyor. Tam bir bilgi kirliliği içinde olan elektrikli bisiklet kullanma şartları insanları ikilemde bırakıyor. Bugüne kadar düzgün aydınlatıcı bir bilgilendirme yapılmadı. en kolay hiç bir gerekçeye sığınmadan en kolay yöntem yasak. Birde  halkla ilişkilerde deneyimsiz genç polisler bu işe tuz biber oluyor. Yapılan cezai işlem doğru bile olsa tavırları. keyfi izlenimi bırakıyor. Geçerli bi bilği vermek yok konuşma  ifade tarzı çok ukala üniformanın  gücünden güç alıyor izlenimi içinde  çok anlamsız tavırlar  sergiliyorlar. 

İnsanları manipüle etmek devlete güveni sarsmak  için bundan güzel uygulama olmaz. 

Lütfen bu elektrikli bisiklet kullanımı  yasalara uygun halini millete anlatın bilgilendirin  ceza yerine kurslara tabi tutup incitmeden bu yaşlı insanların kabusu olmayın. Çoğu hayatında hiç araba sahibi bile olamamış. emeklilik günlerinde bu  eksikliğini. güç kanaat bir elektrikli bisikletle gidermeye çarşı pazar deniz ihtiyacını gideren araç olarak görmekte.

Emniyet güçleri halkın kabusları çözmeli. yoksa iki memur dik kafana sen yasak bas cezayı  oh ne güzel çözüm. yarı vatandaş size selamı sabahı kesince fazla düşünmenize gerek kalmaz.

Sayenizde ben bile bu çevre dostu  elektrikli bisiklet sahibi olmaktan vaz geçtim .  Karbonmonoksitle emisyona katkıya devem kararı aldım . Eseriniz ,,