SİYASETİ  HİZMET YARIŞI OLMASI GEREKİRKEN ARTIK İDEOLOJİK ETNİK  DİNİ FARKLILIKLAR ÜZERİNDEN YAPILMAYA BAŞLADI. TEHLİKELİ BİR GELİŞME... 

Sokaklar  saçma sapan şarkıların çaldığı. ses kirliliğinden başka getirisi olmayan araçları işgalinde.  eksoz terörü bile sönük kaldı yanlarında.. Arabasına motoruna hayvani sesler çıkartan. eksozler bile silik kaldı bu seçim döneminde.  

Siyaset ben sizdenim oyunuzu bana verin o lar gelirse öcü sizi yerler mantığı hakim. Çocuklar bile daha akılcı siyaset üretir en azından  güneşten yağmurdan koruyan  modern park ve oyun alanları yapacağını vaat eder. en azından şehirdeki bina kirliliğinden bahseder. imar anarşisinden bahsede en azından. Şu ana kadar bir adaydan böyle bir vaat gelmedi. Sadece kendilerinde keremet olduğunu ötekilerin  ise bütün yasadışı eylemlerin temsilcisi olduğunu iddaa. etmekten öte siyaset yok .

 Sözde. Didim turizm kenti   beyler bayanlardan bu kentin yönetimine talip . İyide yıllardır inşaat  şantiyesinden arsa bina rantından başka hiç bir gelişme göstermeyen 

Didim için ne yapacaklar onlarca kapalı duran cennet gibi koyları turizme mi kazandıracaklar varmı böyle bir vaat .

Gemi turizmini çekmek için kruvaziyer. liman mı yapacaklar varmı böyle bir vaat

Türkiyenin  Sardalya balığında marka olan Didim sardalyası Didimde tutulur ama Didimde  kilo fiyatı 100 tl izmirde 40 50  tl Aydında bile 75 tl. neden bir balık hali yok. varmı balık hali için bir vaat yok. Halbuki taşburun  hem hal hem balık mezatı hem balık pişirip denize nazır yenebilecek bir on numara meken olmasına rağmen bunu işleyecek bir kafa yok varmı.?

 onlarca ufak balıkçının Didimde tuttuğu balığı uzuc olarak halka iletebileceği bir balıkçı barınağı. bir balık mezat alanı varmı yok .Halbuki fener koyu doğal özellikleri ile çok makul bir bütçeyle balıkçı barınağı  balık mezat alanı buzhane çevresinde balık restoranları piknik alanları ile Didim e deger katmak için ufak bir beyin fırtınası bekliyor. varmı bunu dile getiren yok.

Varsa yoksa imara alan açmak arsa yaratmak çarpık bir kentleşmeye çanak tutmak.. Sebebide  çok basit şeytanın tuzağı PARA   ve yüksek RANT ve bunun sağladığı maddi güç siyaseti yönetmesi . Hocanın hesap. para müteahhit te  düdüğü de o çalacak başlan konu mankeni..

Kola şişesini aday yapsan ona verecek bir kitle hala var ve onların sayesinde. iş yapacak bir yönetim yerine  ayılana gazoz bayılana su  aradan da götür malı nereye kadar... İnançtan yoksun insan sevgisinden nasibini almamış sadece ne yiyeceğini düşünen sürü zihniyetinden kurtulmadıkça. toz çamur kader. Türkiyenin en pahallı suyunu kullanmak bir dayatma balık tutmayı öğretmek yerine balıkla beslenen balık hafızalı bir toplum olmaya devam edeceğiz.

Kendi geleceğini seçtiği  zannedecek kadar akli melekelerden yoksun olmak zorundamısınız. .Seçtiğiniz kime hizmet edecek haberiniz veya bir görüşünüz var mı ?  Yoksa o beşiktaşlı sen fenerli ötekide cimbomlu mu.....

Bu sefer bize hizmet sunabilecek birini seçmek zorundayız yoksa daha çok davul zurna yalelli  müzikleri saat başı dinlersiniz...........