Didim Halk Eğitim Merkezi Yiyecek-İçecek hizmetleri öğretmeni Düriye Gönen Kaya tarafından hazırlanan yan etkinlik bildiri teklifimiz UNESCO-BAE Koordinasyon Komitesi tarafından seçildi.

Didim’de yaşanan tartışma sonucu bir kişi hayatını kaybetti Didim’de yaşanan tartışma sonucu bir kişi hayatını kaybetti

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumunun (UNESCO) 13-15 Şubat 2024 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dhabi’de Unesco Kültür ve Sanat Eğitimi Konferansı düzenleniyor. Düzenlenecek olan Yiyecek-İçecek Hizmetleri öğretmeni Düriye Gönen Kaya tarafından hazırlanan yan etkinlik bildiri teklifi UNESCO-BAE Koordinasyon Komitesi tarafından seçildi.

YENİ ÇALIŞMALARA İLHAM OLACAĞI KESİNDİR

Halk Eğitim Merkezi Oktay Doğanlı, projeyle ilgili açıklama yaparak, “Yan etkinlik kapsamında Didim Halk Eğitimi Merkezi ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çatı kurum ortaklığında somut olmayan kültürel mirasın eğitime entegre edilmesine güzel bir örnek oluşturan “Our Common Cultural Heritage: Mediterranean Type Nutrition Project For Youth” isimli proje çalışmamız İtalya  Rome Unitelma Sapienza Üniversitesi ve Centro Studi Dieta Mediterranea “Angelo Vassallo”- Permanent Secretariat UNESCO Network of Mediterranean Diet Emblematic Communities (Municipality of Pollica gibi bir uluslararası prestijli kurumlarla aynı kulvarda yan yana sunum yapma imkanı sağlamıştır.

Aynı zamanda Aydın Yerel Halk Mutfağını ve Akdeniz Beslenmesindeki yeri ve önemini tanıtacağımız çalışma ile Dünya Konferansı’nın görünürlüğünü ve erişimini artırmak amacıyla, UNESCO’nun özel web sitesinde yayınlanacak olan Dünya Konferansı’nın görsel kimliğini kullanma kapasitesine sahip olmakla birlikte eğitim ve kültür adına yapılacak yeni çalışmalara ilham olacağı kesindir. Öğretmenimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.” ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz