Okul bahçesinde düzenlenen sergiye Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydan Aşık Turgut, Didim Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürü Oktay Doğanlı, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hem (3)

11 BİN KURSİYER EĞİTİM ALDI

Didim Protokolü bayramlaştı Didim Protokolü bayramlaştı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programda açılış konuşmasını HEM Müdürü Oktay Doğanlı yaptı. Doğanlı konuşmasında, 2 bin 189 kursiyere mesleki kurs; 9 bin 59 kursiyere genel kurs olmak üzere sosyal, sportif, kişisel gelişim ve engelli bireylerin ailelerine yönelik kurslarda dahil 6 bin 163 kadın, 5 bin 85 erkek kursiyere eğitim vererek 9 aylık sürede toplam 11 bin 248 kursiyerin eğitim aldığını açıkladı. Yabancı vatandaşların sosyal entegrasyonunun sağlanması adına ise 266 yabancı vatandaşa Türkçe eğitimi kursunun açılarak, eğitimlerin verildiğini söyledi.

Hem (7)

TEŞEKKÜR EDİYORUM

HEM Müdürü Doğanlı konuşmasında, “‘Birlikte Büyüyoruz’ projemiz kapsamında minik kursiyerlerimizle huzurevindeki büyüklerimizi müzik, zeka oyunları etkinlikleri ile bir araya getirdik. Cumhuriyetimizin 100. Yılında "Dünden Bugüne Didim" temasıyla kronolojik sergi açılışımızı yaptık. Sayın Kaymakamımızın önderliğinde Ticaret Odamız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle Didimlinin Didim'de istihdamını sağlayacak olan Didim Halk Eğitim-Mutfak Akademisi projesini hazırlayarak GEKA'ya sunduk. 3 buçuk milyonluk hibe projemiz GEKA tarafından kabul edilerek Bilim ve Sanayi Bakanlığına sunuldu. Projemiz bakanlıktan onay alırsa Ticaret Odası üyesi işyerlerinin istihdam garantisi taahhüdü ile Mutfak Akademimizden 1 yılda mezun edilecek aşçı ve aşçı yardımcılığı kursiyerlerimizin tamamı otellerimizde istihdam edilecek. Ticaret odamızla işbirliği içinde coğrafi işaret alabileceğimiz 3 ürün fava, sura, iğlek reçeli ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sporda kursiyerlerimiz boksta, taekwandoda, okçulukta ve basketbolda il ve bölge dereceleri alarak bizleri gururlandırdılar. Yine kurumumuzda ilk müzik atölyemizi yabancı vatandaşlarımızın desteğiyle kurduk. Robotik kodlama ve yapay zeka alanında Akyeniköy'de ki okulumuzda kursiyerlerimizle Teknofest’te ve Tubitak’ta önemli başarılara imza attık. Sanatta ise her etkinlik ve programda resim sergimizle ön plana çıktık. Bahar konserimizle de sanatı taçlandırdık. Bu çalışmaların mimarı tüm ekip arkadaşlarıma, müdür yardımcılarıma, kültür sanat kuruluma, usta öğreticilerime, kursiyerlerime ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Hem (18)Yapılan konuşmanın ardından Kaymakam Kuruca’ya HEM öğrencilerinin hazırladığı resim hediye edildi. Kaymakam Kuruca, Garnizon Komutanı Albay Saçan ve Başkan Yardımcısı Turgut serginin açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi. Sergi açılışı ardından ilçe protokolü, bulunan stantları ve sergilenen el emeği ürünleri tek tek gezerek, kursiyerler ile sohbet etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Hem (8)

Hem (12)

Hem (14)

Hem (19)

Editör: Ergun Korkmaz