Yerel Seçimin yaklaştığı bu günlerde, vatandaşı yok sayan, aday olacağı partiyi hiçe sayan kişiler, koltuk sevdasına çırpınmaya başladı. Tabanda kendilerine tepki olduğu için, taban ile çok uzak olan bu şahsiyetler(!) Aday olacağı partinin kapısını aşındırmaya başladılar.

Tavandakilere itibarlı olduklarını göstermek için, araştırma şirketlerine anket yaptırmaya başladılar.
Anket için geçtiğimiz günlerde beni aynı anket firması 3 kere aradı, sizleri de aramışlardır. Bu araştırma şirketi Didim’deki Partilere danışmadan kafasına göre Didim’de belediye başkan adayı belirliyor. CHP’de ve AK Parti’de bir sürü aday adayı varken, bu 3 isimlerin özelliği ne?


Zengin olup araştırma şirketiniz ile bağlantı kurmaları mı?
Pensilvanya vizeli olmaları mı?
Devletin kapısını tekmelemeleri  mi? 
Adliyede kabarık dosyaları olması mı?
Bu özellikler anket firmaları için isim belirlemede öncelikli olabilir mi?

Neyse biz gelelim anket firmasının Didimlilere belediye başkanı için laik gördüğü kişilere.
DENİZ ATABAY mı?
HİLMİ ERBAŞ mı?
MURAT KALAYCI mı? diye soruyorlar. 

Anket yapan araştırma şirketi. Didimlilere ölümü gösterip, sıtmaya razı etmeye çalışıyor. Didim’de başka aday adayları da var ama, görüldüğü üzere parayı verenin düdüğünü çalanlar var.
Araştırma şirketi bu anketi Didim’i çok sevdiğinden yapmadığı ortada. Araştırmanın bedelini kim ödediği derseniz? 
Benim yazılarımı takip ediyorsanız bundan önceki köşe yazımda “Deniz ATABAY’ın Sosyal Medyası” başlı ile yazımın sonunda. 
“Biri araştırma şirketi sahibi, diğerleri Ulusal TV kanallarında program yapan sözde sol görüşlü gazetecilerin, Didim’e 3-4 günlüğüne geldiği ve bu kişiler ile kimlerin ilgilendiğini ve misafir etti derseniz?
Kimlerin olduğu, kimin misafir ettiği, nerede misafir edildiği şimdilik bende kalsın.”
diye yazmıştım.
Didim’de misafir edilen kişiler, görevlerinin başında çalışmaya başlamışlar gibi görülüyor. 

Araştırma şirketinin neye göre belirlediği belli olmayan bu 3 kişinin, Yerel ve Genel basında haklarında çıkan haberlerden seçmeler ile çok kısa öz geçmişlere bakalım.

1 - DENİZ ATABAY
- İstanbul Milletvekili Hamza ÇEBİ sayesinde İki dönemdir Didim Belediye Başkanlığı yapıyor.

- Hakkında sayısız yakışıksız kasetler çıktı. 
ATABAY’ın kaset ile ilgili savcının sorduğu soruya “Evde arkadaşlarla kutlama yapıyorduk” dediği iddiaları var. 

- 10 yıldan beri  “RANTA GEÇİT YOK” politikası ile kendini dürüst bir belediye başkanı ve Didim Belediyesinde avantanın olmadığını göstermeye çalıştı.
Didim Belediyesinde RANT’ın olup olmadığı sorusunu. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firma yetkililerine bırakıyorum.
Didim’in tek Lavanta üreticisi Didim Belediyesinin her tarafından Lavanta kokuları geldiğini bilmeyen yoktur. 

10 yıldan beri “EŞKIYA DİDİM’E HÜKÜMDAR OLMAZ” dedi.
Kendisi ve avareleri ile gece yarısı Devletin kaymakamının kapısına dayandı yakışıksız sözler sarf ederek devletin kapısını tekmeledi, görevli Polisi tokatladı vs. vs. 
DİDİM’de EŞKİYA’nın kimler olduğuna sizler karar verin.

- En son delege ve ilçe seçimlerinde desteklediği kişilere, CHP seçmeni oy vermeyince, seçilen Didim İlçe yönetimini bu güne kadar arayıp tebrik bile etmedi, ziyaret de etmedi.
- Partiye Milletvekili geldi, ATABAY gelmedi. 
- Parti de yapılan grup toplantılarına kendi gelmiyor, İradesiz Belediye meclis üyelerini de göndermiyor. (3 Belediye meclis üyeleri harıç) Belediye de kendisi alternatif grup toplantısı düzenliyor.
- Eski ilçe başkanını gittiği etkinliklerde yanında götürüyor. Didim deki CHP’lilerin seçtiği ilçe başkanını hiçe saydığını göstermeye çalışıyor. 
Sözün kısası ATABAY, Didim İlçe Başkanlığını tanımıyor. Kendisini seçen seçmenin iradesine saygısızlık yapmaya ısrarla ve kararlılıkla devam ediyor.
- TV programcılarına ve 3/5 türkü çığırana sözde sanatçılara programdan günler önce peşin ödeme yapılıyor. Belediye çalışanlarına gelince maaşlarını  taksit taksit ödüyor.
- Memur Sendikası temsilcisini, yasal olmayan bir şekilde döküm sahasına görevlendiriyor.
Ondan sonra ATABAY, HAK / HUKUK / ADALET den bahsediyor.  
İhalelerde olan bitenler ortada vs. vs. 

2 - HİLMİ ERBAŞ
- Hilmi ERBAŞ, Didim’de üye olup, sonrasında istifa etmediği sağ parti kalmamıştır. En son AK Parti’nin elinde kaldı, 2004 yılında AK Parti’den Belediye Başkan Adayı oldu. 2013 yılında İlçe Başkanı oldu, 2014 yılında Belediye Başkan adayı gösterilmeyince İlçe Başkanlığından avareleri ile istifa etti. İstifa ederken de “AK Partiyi 3,5 Pensilvanlı’ya bırakmam” dedi. Sonradan kendisinin Pensilvanya vizeli olduğu ortaya çıktı.

- 2018 yılın başkanlık sisteminde Cumhurbaşkanlık sistemine karşı çıkarak Didim genelinde ziyaretlerde bulundu.


- İnşaat sektöründe hizmet veren kişilerin Didim Belediyesinde, İnşaatlarında çalıştırdıkları amele kadar itibar görmediğini belediyede, bu güne kadar Ticaret Odası Başkanı olarak, Ticaret Odası üyelerinin belediye ile olan sorunlarının (kendi hariç)  hangisini çözmüştür?


- Didim’deki hazine arazileri operasyonunda günlerce tutuklu kaldı, sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
Bu konuda Mavi Didim Gazetesindeki yaptığımız habere, mahkeme kararı ile yayın yasağı getirttirdi. 28 yıllık Mavi Didim Gazetesine yayın yasağı getirttiren tek kişi Hilmi ERBAŞ’dır. 
Gazete haberine yayın yasağı getirerek, hangi derenin balığı olduğunu yazmaya bile gerek duymuyorum.
- Ufuk DÖVER’in Ticaret Odası başkanı olduğu dönemde, Didim Ticaret Odası’na yapılan operasyon da, akrabaları ile yargılandı. Ceza alan, hapis yatan oldu. 
-  Hilmi ERBAŞ için "AK PARTİDE KARA LEKE" "RÜŞVETİN KDV'Lİ BELGESİ" "SUSURLUK GİBİ" "DİDİM'DE AK PARTİ DİBE VURDU"  gibi  iddiaları ile haberler yapıldı hiç birine dava açamadı.
- Belediye Başkanlığında AK Parti’de ve CHP’de adı geçiyor. Görenler bu günler de Ankara’da  gidilmedik kapı bırakmadığını söylüyor. Gündüz AK Partililerle, Akşam CHP’lilere randevu aldığını iddia edenler var. 

İşin garibi, Hilmi ERBAŞ AK Parti’ye de, CHP’ye üye değil. 
AK Partiyi bilemem ama, CHP’ye üye olması da mümkün değil. 
Yıllarca AK Parti’nin içinde siyaset yapmış ve Fetullah GÜLEN’in popüler olduğu zamanlarda, yani el etek öpmenin siyasi itibarlı sayıldığı zamanlarda, Pensilvanya’ya vize almış birinin. 
Basına keyfi yayın yasağı getirttiren bir zihniyetin. 
AK Partiye Didim İlçe Başkanı olur olmaz, siyasi baskı ile Didim Cemevi’ne yıkım kararı gönderen birinin. 
2014 yılın da AK Partiden Belediye Başkan adayı gösterilmeyip, Ufuk DÖVER AK Parti belediye başkanı gösterilince, Kendine büro tutup,  AK Parti alehinde açık açık çalıştığını bilmeyen yoktur.
Mümin KAMACI’nın DSP’den aday olup, CHP’ye ihanet etmesi ile CHP’nin Didim’deki oyunu böldü. Hilmi ERBAŞ’da AK Partiden aday olamayınca, AK Partiye ihanet ederek AK Partinin oyunu böldü. 
Bu gün sana ihanet edenin, yarın bana yapacağı kesindir. 
Bu durumu bir Ata sözümüz çok iyi anlatmış “Yılan derisini değiştirir ama, Huyunu asla” 
Hilmi ERBAŞ için yazılacak o kadar çok şey var ki, bu yazdıklarım sadece özetin özeti. 

3 - Murat KALAYCI
Murat KALAYCI
hakkında fazla bir şey söylenemez. 
Murat KALAYCI’yı Didim’de görmek zordur, kendisi ya yurt dışındadır, ya İzmir’dedir, Ya da ANKARA’da CHP Genel merkezinde takılır. 
Murat KALAYCI arkadaşımdır, Didim’e geldiğinde arada sırada gazetemize uğrar, Siyaset dışı konularda sorun yoktur ama siyasi konularda tartışırız ters düşeriz. 
Kendi bildiğinden başka bir şey bilmez, yeni fikirlere ve görüşlere kapalı bir kişiliği vardır.  

Sözün Özü, Yazımın Özeti : Araştırma şirketi  bu 3 ismi bazı arkadaşlara sormuş.
DENİZ ATABAY mı?
HİLMİ ERBAŞ mı?
MURAT KALAYCI mı? dediğinde. Bu lakayit soruya maruz kalan arkadaşlarla görüştüm, hepsi de HİÇ BİRİ demiş. 
Bana üç kere sordular, üçünde de bende aynı cevabı verdim.

Aynı soruları sizlere de sorarlarsa sizin cevabınız ne olur?
Cevabınızı duyar gibiyim.
Lütfen terbiyeli olun, duymamış olayım...