MHP'li Aydoğan, açıklamasında "Didim,  doğup büyüdüğümüz geçimimizi sağladığımız, kök saldığımız topraklardır. Akbük’ün havası, denizi ve doğası ise gerçekten bambaşka; astım ve KOAH hastaları için bir şifa kaynağı ve turizm açısından da bir altın madeni olarak öne çıkıyor.

Ancak Akbük gibi gelişmekte olan bir turizm cennetinde yapımı planlanan mermer ocağı, endişelerimizi ve tepkimizi doğurdu. 

Altınkum plajında yapımı başlanan tuvalet bakanlık tarafından durduruldu! Altınkum plajında yapımı başlanan tuvalet bakanlık tarafından durduruldu!

Belediye meclis üyesi ve bir Didim sevdalısı olarak, planlanan bu projenin bize, doğamıza, sağlığımıza ve ekonomimize verebileceği zararların farkındayız.  

Bu nedenle, tüm Didim halkını ve sivil toplum kuruluşlarını 09.05.2024 saat 14:00 de Akbük Ulaş Çay Bahçesinde mermer ocağına ilişkin düzenlenecek olan ÇED toplantısına davet ediyor, bu konuda birlikte hareket etmeye çağırıyorum. 

Didim’imizin geleceği için hepimizin sorumluluk alması gerekiyor. Unutmayalım ki, Didim sadece bizim değil, gelecek nesillerin de mirası. Onu korumak bizim elde edeceğimiz en kutsal görevdir."ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ