Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir Milletin küllerinden tekrar doğuşunun ilk adımıdır. Bu ilk adımda yakılan “İstiklal Meşalesi” Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek elden ele, dilden dile Bütün  Vatana yayılmış, nihayetinde destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşmüştür.

Aziz Milletimizin, istiklalimiz ve istikbalimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Esaret altındaki mazlum Milletlere de ışık olan bu zaferle Aziz Milletimiz;  vatan ve Bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını Bütün  dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün de devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmemiz için bize ilham ve güç vermektedir.

Sevgili Gençler,

İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs gününün sizlere armağan edilmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz Milletimizin sizlere verdiği değerin ve duyduğu güvenin bir göstergesidir. 

Vatanını canından üstün tutan ecdadımızın verdiği  mücadeleler ve büyük fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, Devletimiz sizlere emanettir.

Didim Ma­ri­na sezon açı­lı­şı­nı ger­çek­leş­tir­di Didim Ma­ri­na sezon açı­lı­şı­nı ger­çek­leş­tir­di

Bu büyük sorumluluğun bilinciyle çok çalışmalı, ülkemize ve Milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Bu aziz Vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın Bütün  kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve Bütün  Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en kalbî duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum #TürkBirliğimizDaimOlsun 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 

Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 
Aydın İl Başkanlığı Yönetim kurulu Adına Rıza Karaymir

Editör: Ergun Korkmaz