31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Türkiye İşçi Partisi'nde ( TİP) de aday hareketliliği devam ediyor. Didim’de belediye başkan adayı çıkan Gazeteci Umut Kaşan, Didim halkından olumlu tepkiler aldı.

Belediye başkanlığı adaylığını açıklayan Umut Kaşan, parti binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasına TİP İlçe Başkan Eren Tüylü, çok sayıda partili ve parti gönüllüsü katıldı.

Kaşan açıklamasında “Sanıyorum uzun zaman sonra bir basın açıklamasında basına ayrılan özel bir alanda değil, açıklamayı yapan tarafındayım. Gerektiğinde çok ağır eleştirdiğim o alıştığınız politikacılardan birisi olmayacağımı da ifade ederim.

Değerli basın emekçileri, arkadaşlarım sizi yönlendirmek gibi de olmasın ama şöyle bir manşet atabilirsiniz. 'Türkiye'nin ilk Sosyalist Kadın Belediye Başkanı Didim'den çıkacak' Sosyalist Belediyecilik Didim'e Umut Olacak.

Tip (3) (1)

Öncelikle Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı yoldaşım Erkan Baş'ın da dediği gibi partimize güvenen, belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için partimize başvuran tüm adaylarımıza, Didim İlçe örgütümüz adına gönülden teşekkür ediyorum.

Türkiye İşçi Partisi’nden aday olmak insana ne makam kazandırır ne de para pul; TİP adaylığının anlamı sorumluluk almak, elini taşın altına koymaktır. Elimiz taşın altındadır.

4-88

SOSYALİST BELEDİYECİLİK DİDİM'E UMUT OLACAKTIR

Didim Belediye Başkan adaylığını da sorumluluk almak olarak değerlendirdiğimiz için, bize bu sorumluluğu yükleyen bizi daha da cesaretlendiren, bizi Didim Belediyesinde görmek isteyen Didim halkına teşekkür ederken; kitabın tam da ortasından açıkça ve çok net ifade ederim ki, Didim gibi kalbi soldan atan bir şehir bu ritim bozukluğunu hak etmemektedir. Sürekli kalp çarpıntısı, karın ağrısı yaşayan bir Didim'de bir arada, sağlıklı, mutlu, huzurlu, olmamız mümkün değildir. Didim'in algıları ve ayarları ile oynayanlar için "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile geldim.

Sosyalist Belediyecilik Didim'e Umut olacaktır. Didim rant siyaseti ile değil değerler siyaseti ile kazanacaktır. Didim'de düzen partileri kaybetmeye mahkumdur. Saray rejimi ile her zaman olduğu gibi dişe diş, göze göz, bilek bileğe olan mücadelemize Didim'de güçlendirerek devam edeceğiz. Bana oy vermezsen sana hizmet vermem diyenlere Didim tokat gibi bir cevap verecektir.

Kendini sol çizgide konumlandırılmış, belki de tam karşısında yer almış ya da özellikle bu köhne siyasi anlayışın, düzen partilerinin politik tavrı ve tutumu yüzünden siyasete olan inancını, umudunu, neşesini yitirmiş, kadınlar ve gençler gibi tüm umutsuzlar için burada karşınızdayım.

Beni tanımayanlar için çok kısaca kendimden de bahsetmem gerekirse;

Sosyalistim, samimiyim, mücadeleciyim inatçıyım, bu zor sorumluluğun altından kalkabilecek yeterli bilgi ve donanıma sahibim ve umutluyum. Sizleri de umutlandırmak isterim.

Haberciyim fakat yıllardır birbirinden farklı meslek dallarında da hizmetler verdim. Mesela öğretmenlik, grafikerlik, metin yazarlığı, sosyal medya uzmanlığı, yazarlık ve yönetmenlik gibi farklı meslek gruplarında hizmetler veren reklam ajansının emekçisiyim, her zaman her yerde söylerim. Benim her daim keyifle taşıdığım iki önemli sıfatım var. Biri Yaratıcı Drama Liderliği (öğretmenliği) diğeri de annelik olmuştur.

Balıkesir Turizm İşletme ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu mezunuyum. Ikinci üniversite kapsamında sınavsız girdiğim Açık Öğretim'de Sosyal Bilimler'de ise hala öğrenciyim. Önceki yıllarda Didim Belediyesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Belediyecilik hizmetleri de yaptım. Herkesin aklında, yaşadığı yere ait hisseden yaşadığı yeri güzelleştirmek isteyen Didim için mücadele veren Umut olarak yer almak isterim. Ben dün de bu mücadeleyi verdim, bugün de veririm, yarın da vereceğim.

HERKES ADINA MÜCADELE EDECEĞİM

Didim'de bu güne kadar her türlü rant, talan, yalan, yolsuzluk, yokluk ve çaresizliğe dair boğazımı düğümleyen çok haberler yaptım. İşim gereği Didim'de her kesimden, her düşünceden, her sektörden, her yaştan kişilerle yakın temaslarım vardır. Artık çeşitli kötü haberini yazarken boğazımı düğümleyen her ne varsa düzeltmek için hiç kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, yok saymadan herkes adına mücadele edeceğim.

Didim iyi haberleri, iyi yöneticileri ve çok daha iyisini hak ediyor. Didim'i var eden tüm bileşenlere, tüm renklere seslenmek isterim. Birbirimize İnanır, güvenir birlikte hareket edersek neler yapabileceğimizi çok iyi bildiğimiz gibi eğer bir arada olamazsak nasıl kötü tabloların karşımıza çıkacağını da çok iyi biliyorum.

Tip (6)-1

DİDİM HALKININ ARTIK YETER DEDİĞİNİ DUYDUK

Türkiye İşçi Partisi Didim İlçe Örgütü olarak son ana kadar saray rejimi ile mücadele etmenin en doğru yönteminin, muhalefeti güçlendirerek meclis üyeliği ile var etmek olduğunu düşünerek bu doğrultuda çalışmalar yapmıştık. Oysa geldiğimiz nokta bize tarihi ve önemli bir sorumluluk yüklemiştir.

Didim halkının artık yeter dediğini duyduk. Didim'de bu önemli tarihsel ağır yükü kadın başıma taşımanın heyecanını, mutluluğunu ve sorumluluğunu paylaşıyorum.

Türkiye İşçi Partisi'ne olan güveniniz, değiştirmek için gösterilen çaba, verilen tüm cesur kararlar bizi her zamankinden daha çok güçlendirdi. Tüm Didim bir konuda aynı fikirdeyiz. Artık değişim şart. Algılarımızdan alışkanlıklarımıza kadar, tepeden tırnağa değişmek şart! Neyi nasıl değiştireceğimizi çok iyi biliyoruz. Köhneleşmiş işe yaramayan siyasi zihinleriniz, beceriksiz politikalarınız, üretemeyen tüketen küstüren bölen ayrıştıran politikalarınız sizin olsun. Bu sorumluluğun bir parçası olmak isteyen, bu değişimin öncüsü olmak isteyen, elini taşın altına koyan herkesle yol almaya, yoldaşlık yapmaya hazırım.

Didim'de Durdurulan şüpheli araçta uyuşturucu ele geçirildi Didim'de Durdurulan şüpheli araçta uyuşturucu ele geçirildi

İlginize güveninize çok teşekkür ediyorum Hiç kimseyi mahcup etmeyeceğiz. Türkiye İşçi Partisinde verilmiş tek bir oy bile çok kıymetlidir. "Ceketimi koysam seçeceksiniz mecbur" diyenler, halka rağmen karar verenler,  iyi bilin ki bu halk seçeneksiz değildir.!

Kadınlarımıza ve gençlerimize güveniyorum. Şimdi değilse ne zaman?” ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ