TİP Parti Meclis Üyesi Barış Kineşçi, Didim’e gelerek, ilçe başkanlığına ziyarette bulundu. Kineşçi, ziyarette, yerel seçimler için çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

Kuşadası ve Didim’de yerel seçim için çalışmalara başladığını belirten Kineşçi Efeler ilçesinde de seçim çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı. Kineşçi, “Çeşitli yerlerde çalışmalara başladık. Bunlardan birisi de Didim ve Kuşadası. Şimdi burada toplantılar yapıyoruz. Seçim için hazırlıklara başlamış durumdayız. Efeler'de toplantılar olacak ama özellikle iki ilçe Kuşadası ve Didim, buralarda ciddi bir hazırlık içindeyiz. Koçarlı ve İncirliova ilçelerinde ki ekiplerde bizimle beraber ciddi bir şeyler yapmak istiyorlar. Hem muhtarlık hem belediye meclis üyeliğiyle ilgili talepler var. Onları bir değerlendireceğiz. Ben de oralardaki durumu tam net hakim değilim. Arkadaşlarla görüştükten sonra oralarda da çeşitli toplantılar yapacağız.

DİDİM’DE CİDDİ BİR HAZIRLIĞIMIZ VAR

Didim ve Kuşadası'nda kesin aday çıkaracağız. Buralarda ciddi bir hazırlığımız var ve alabileceğimizi düşünüyoruz. Diğer ilçeler içinse dediğim gibi ilçe yönetimlerimiz ve yönetimimiz çeşitli hazırlıklar yapıyor. Oradaki olanaklara, durumlara ona göre karar vereceğiz. Şimdi bizim yaklaşık 500 üye ve gönüllümüz var Didim'de, şu an tabii tatil sürecindeyiz. Bunlarla bir birlikte ne kadarı burada bilemiyoruz ama 16 mahallede 13 Ağustos Pazar günü itibaren bir faaliyete başlıyoruz. Kapı kapı çalacağız, yerel yönetimle ilgili görüşlerini, Türkiye İşçi Partisi'nin aday profilinin nasıl olmasına dair görüşlerini alarak, halkımızın sorunlarını dinleyeceğiz. Sonrasında ise belediye meclis üyeliği, belediye başkanlığı vesaire için ayrı bir toplantıda da zaten mahalle mahalle yapacağız.

Didim halkını temsil eden yapılar kurmak istiyoruz

Didim'in çok kökleşmiş ve çözülmeyen bir takım sorunları var. Bunlar bizim de zaten bildiğimiz bütün vatandaşın bildiği sorunlar. Ama burada bir yaklaşım farkımız var örneğin diyelim ki, Didim'deki temizlik meselesi, Didim'deki plajlar, bir turizm meselesi. Bugüne kadar da çözülemedi, biz ise temel şeyimiz şu. Bir talan, yağma buradaki doğaya zarar, doğa talanı bunların önüne set çekeceğiz birincisi. İkincisi Kusura bakmasın, CHP'si de, AKP'si de bir liyakat sorunu içinde. Türkiye'nin her yerde ki belediyelerde görebilirsiniz. Biz bunu değiştireceğiz. Üç, mutlaka ve mutlaka belediye personelinin aktif, etkin çalışacağı bir düzen kuracağız. Hem belediye çalışanının mutlu memnun olduğu, hem de vatandaşın hizmet alırken mutlu olduğu bir model kuracağız. Bunlar bizim olmazsa olmazımız. Dört, bütün Didim'i dahil edeceğimiz, katacağımız bir takım yapılar oluşturacağız. Didim’e dair karar verilirken sadece başkanın veya belediye meclisinin değil, bütün Didim halkını temsil edeceği bir şey kurmak istiyoruz. Mahallelerden, odalardan, derneklerden oluşan yapılar inşa etmek istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AYDIN İL BAŞKANLIĞI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AYDIN İL BAŞKANLIĞI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI

HABER: EBRU GÖRMEZ 

Editör: Ergun Korkmaz