KOLEJ’DE YAPILACAK ANMA PROGRAMINA SİYASİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85. yıl dönümünde Didim’de düzenlenen resmi törenin ardından siyasi parti ve STK’lar tarafından alternatif tören yapıldı. Didim Kaymakamlığı tarafından düzenlenen anma programının Akademi Kültür Koleji Konferans Salonunda gerçekleşecek olmasına siyasi parti temsilcileri tepki göstererek katılmayacaklarını ifade etti.

Alternatif törende Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Vatan Partisi, Didim Muharip Gaziler Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Didim Turizm Derneği, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği, 826 Roman Gençli ve TMMOB çelenklerini Atatürk anıtına sunumunu gerçekleştirdi.

alternatif (1)-1

ATATÜRK ASLA ÖLMEYECEK

Çelenk sunumu ardından konuşma yapan CHP Didim İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, “"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." diyen Mustafa Kemal Atatürk, bugün aramızdan ayrılmış, o çok sevdiği vatan toprağına kavuşmuştur. Fakat O'nun fikirleri, hayal ve özlemleri, ilke ve devrimleri, idealleri ve düşünceleriyle yaşamakta ve yaşamaya da devam edecektir. Kahraman Türk halkı ile birlikte kurduğu Cumhuriyet ve elde ettiği bağımsızlık, O'nun bu vatana en büyük hediyesidir. Bu yüzden Atatürk asla ölmeyecek, gönüllerde yaşamaya devam edecektir.

Mensubu olduğu Büyük Türk Milleti'ni sonsuz bir aşkla seven ve kısacık yaşamı içine yüzyılları sığdıran Mustafa Kemal, milleti için her türlü zorluğa katlanmış ve kendini halkına adamıştır. Onun "Ben, gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk milletine canımı vereceğim" sözü, milletini ne kadar çok sevdiğini göstermektedir.

Değerli dostlar; Atatürk'ü sevmek demek O'nun izinde yılmadan yürümek demektir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı her dönemde genç nesillere önem vermiştir. Hedefleri olan ve bu hedeflere emin adımlarla yürüyen genç nesiller inşa etmeyi arzulamıştır. Bu noktada sizlere düşen görev, O'nun hedeflediği gelişmiş, çağdaş ve güçlü Türkiye için, kurduğu Cumhuriyete sahip çıkarak, çalışkan, dürüst, ahlaklı ve vatanını seven birer birey olmaktır. Bu konuda tüm arkadaşlarımızın aynı inançta olduğuna inanıyorum.

Kahramanlık, vatan sevgisi, bilim ve fenne bağlılık, sanata değer verme gibi üstün özelliklere sahip Yüce Türk ulusunun, çağdaş dünya içinde yer alacağına inandı. Bunun için çabaladı. Kurtuluş Savaşı'nın ardından söylediği "En büyük davamız, en medeni ve gelişmiş, refah içinde bir millet olarak varlığımızı yükseltmektir. "sözü bunu kanıtlamaktadır.

Atatürk, toplumun her kesimini kucaklayan bir halk adamıydı. Köylüsüne, çocuğuna, gencine, öğretmenine, sanatçısına, sporcusuna, kadınına, askerine ve yaşlısına... Kısacası toplumun tüm kesimine değer vermiş ve destek olmuştur. O, tam anlamıyla bir halk adamıydı; çünkü hep halkı için uğraşmış, halktan birisi gibi davranmıştır. Onun "Benim için en büyük makam ve ödül, Türk milletinin bir ferdi olarak yaşamaktır. "sözü de bunu kanıtlar.

alternatif (10)-1

Bugün, bizlere düşen görev, Atatürk'ün yolundan, yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır. Bunun için, 10 Kasım'ları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın esin kaynağı haline getirmeliyiz. Onun hayalleri ile yaşamalı, ülkülerini yaşatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” dedi.

ÖZEL OKULDA YAPILMASI KABUL EDİLEMEZ

Konuşma yapan İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener ise gündeme damgasını vurdu. Tezsezener konuşmasında “Didim Kaymakamlığınca düzenlenen; Türk Ulusunun kurtarıcısı , Cumhuriyetinizin kurucu liderinin anma programının ismi “Amerikan Kültür Koleji” olan özel bir okulda yapılmasını kabul edilemez buluyoruz. Anma programını düzenleyen Gazi İlköğretim okulunun çok amaçlı salonu varken; Ticaret Odası salonu varken , Turizm Lisesi Salonu varken , Didim Belediyesi Gençlik Merkezi varken anma programının Amerikan Kültür Kolejinde yapılmasını manidar buluyor bir daha bu yanlışın tekrarlanmamasını diliyoruz.” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

alternatif (5)-1

alternatif (2)-1

alternatif (4)-1

alternatif (9)-1

alternatif (8)-1

alternatif (6)-1

Aydın’daki barajlar suya hasret Aydın’daki barajlar suya hasret

alternatif (7)-1