Didim Belediyesi önünde başlayan korteje Belediye Başkanı Hatice Gençay, CHP İlçe Başkanı Aşkın Atlı, Başkan yardımcıları, bazı Belediye meclis üyeleri, CHP İlçe yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Marşlar eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla korteje katılırken, Cumhuriyet Caddesinden başlayan Atatürk Bulvarı üzerinden devam ederken, kortej Kent Meydanında sona erdi.

19 Mayıs (7)

BU TOPRAKLAR MÜCADELENİN EN BÜYÜĞÜNÜ VERDİ

Kent Meydanındaki kalabalığa seslenen Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay 19 Mayıs Bayramının kurtuluşun ilk adımı olarak nitelerken “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben o gün doğdum” dediği kutlu gündür bu gün… Tarihimize ışık tutan nutkun ilk sayfası,  Kurtuluş savaşımızın ilk adımıdır bugün. Hürriyet ve istiklalin ilk haykırışı, esir olmayı kabullenmeyen Türk halkının zaferinin başlangıcıdır bugün… Atalarının peşinde durmadan yürümeye ant içmiş gençliğe Atalarından armağandır bugün ! Esaretin, çürümüşlüğün ve teslimiyetin başladığı bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir' diyerek Samsun'a çıktıysa,  bizler nasıl ki dahili ve harici vatan düşmanlarıyla her alanda mücadele ediyorsak; kan kusup kızılcık şerbeti içtik diyorsa..  Ve bizler onurlu bir Didim, şerefli bir Türkiye ve gururla taşıyacağınız bir bayrak ve vatan için mücadele ediyorsak; Sizler de bu davanın yoldaşı olacaksınız.  Bu topraklar mücadelenin en büyüğünü vermiş. Bu toprakların diz çökmeyen efelerin, cephelere mermi taşıyan yiğit nenelerimizin emaneti olduğunu bilerek kutlayacağız bu günü; Bu günü öyle bir kutlayacağız ki; bu ülkenin üzerine karabulutlar indirmeye çalışanları titreteceğiz. Bu günü öyle bir kutlayacağız ki gençlerin umutlarını yeniden yeşerteceğiz! Bir avuç vatansever yoldaşıyla bir vapurun kamarasında Cumhuriyetin temelini atan ve inancını zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Rahat Uyuyacağın Günler Çok Yakındır Atam! “ diyerek selam vereceğiz! Sevgili gençler, Binlerce şehit vererek, yokluk ve sıkıntı içinde, büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti korumak ve sonsuza kadar yaşatmak görev ve sorumluluğunuzdur. ”dedi.

19 Mayıs (10)

DİDİM’DE SİNEK VE LARVALARA KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR DİDİM’DE SİNEK VE LARVALARA KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Konuşmanın ardından sahneye ilk olarak Grup Eflatun çıktı. Eflatun grubun solisti Özlem söylediği şarkılarla alandakilere müzik ziyafeti yaşattı. Ardından sahne alan Umut Harbeli ise Didimlilere keyif dolu anlar yaşattı. Konser sonunda Belediye Başkanı Hatice Gençay, solistlere çiçek takdim etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ19 Mayıs (4)

19 Mayıs Ç(6)

19 Mayıs (8)

19 Mayıs (14)

19 Mayısl (15)

Editör: Ergun Korkmaz