Belediye Başkanı Sayın Ahmet Deniz ATABAY, Didim Kent meydanında  Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. yıl kuruluş gününe katılmadı. 

8 eylül de akşamı düğüne katılan ATABAY, 9 eylül sabahı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. yıl kuruluş gününe katılmadı. Katılmamasının sebebini Didim’de sağır sultan bile bildiği için tekrar tekrar yazmaya gerek yok.
Katıldığı düğün kadar, Cumhuriyet Halk Partisi’ne değer vermediği anlatmaya çalışıyor olabilir.

Belediye başkanı seçildiği günden beri Cumhuriyet Halk Partisi’sinin kuruluş etkinliklerine katılmış. 2022 yılında Akif Hamza Çebi Abisi ile katılan ATABAY, 2023 yılında katılmıyor. Kendisi katılmayınca da Belediye Meclis üyelerin çoğu katılmadı. 

8 Eylül de Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Gündoğdu’nun oğlunun sünnet düğüne koşa koşa giden ATABAY, Cuhuriyet Halk Partisi’nin 100. yılı çelenk sunumuna ve Partideki proğrama  koşa koşa Didim’den ayrıldı.
Neden?
ATABAY’ın tepkisi, Hicazet verdiği listeleri desteklemeyen partililere mi?
Ankara’ya gidince adaylığını desteklemeyen KILIÇDAROĞLU’na mı?
ATA’mızın "Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne mi?

ATABAY’ın delege seçiminde ve ilçe seçiminde yediği darbe kolay kolay hazmetmesi tabi ki çok zor ama, ATABAY olayı fazla abartı gibime geliyor. 
Eninde sonunda bu yaptığı densizliklerin hesabını ATABAY’a sorulacaktır. Bu parti ATABAY’ın babasının malı olmadığını, KAMACI’ya sorulduğu gibi ATABAY’a da sorulacağı gün yakındır. 

Partide yapılan grup toplantısına katılmamak için, koştura koştura KILIÇDAROĞLU’na gitmeni. Partinin Didim’deki 100. yıl etkinliklerine katılmamak içinde, Ankara’ya Anıtkabire gitmeni, Didim’deki CHP’liler yemez. Kendini uyanık, milleti salak yerine koymayı bırak artık ATABAY.

Didim’deki Cumhuriyet Halk Partililer güdülecek koyun olmadıklarını delege ve ilçe seçimlerinde ATABAY’a, İlçe Başkanı Nurettin KOÇAK'a ve İl Yönetiminde ki Okan KILIÇ, Serkan DOĞAN ve Dilaver Demir'e açık açık anlattılar.
Onun içindir ki, önümüzdeki yerel seçimler de Belediye Başkan adayı ATABAY’ı gösterilir ise (Allah korusun), Didim’de CHP’si bu güne kadar görmeği hezimeti yaşar. 
Benim yazdıklarımdan daha fazlasını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, Aydın İl Başkanılığı’nın bildiğine eminim. 

Yazacak çok şey var ama, gönül verdiğim, umutla oy verdiğim partinin söz konusu olunca ister istemez insan biraz frene basmak zorunda kalıyor. 
Çarşıya çıkın partili partisiz esnafla konuşun, vatandaşla konuşun, bu yazdıklarımın çok çok eksik olduğunu görürsünüz. 
ATABAY ve Belediye ile ilgili yaptığımız haberlere, Gazetemizin internet sitesindeki yorum kısmına yazılan yazıları aktif duruma getirip yayınlayamıyorum. Yorum yapanlardan özür dilerim. 
Yorum yapanların her kelimesine katılıyorum, okuyucularımızı ve kendimizi, oturduğu koltuğu gereksiz meşgul eden biri için  mahkemelik olmaya deymez.
Bir kez daha okuyucularımızdan özür diliyoruz....