Verilerde göründüğü üzere bu açıkça iflas ekonomisidir ve bunun sorumlusu iktidardır diyen CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül, “Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi protesto edilen senet sayılarını illere ve bölgelere göre dağılımını açıkladı. Aydın ilimiz Ege bölgesi sıralamasında İzmir ve Manisa’dan sonra üçüncü sırada yer aldı. Aydın’da 2023 yılında protesto edilen 3 bin 692 senedin toplam tutarı 208 milyon 476 bin 448 TL oldu. Ege bölgesinde yıl içerisinde protesto edilen senetlerin toplam tutarı ise 2 milyar 229 milyon 476 bin 577 TL oldu” dedi.  

VATANDAŞ HESABINI SANDIKTA SORACAK

31 Mart seçimlerini hatırlatan CHP’li Bülbül, “Bu verilerde gördüğümüz üzere AKP iktidarının ekonomiyi getirdiği nokta açıkça iflas ekonomisidir. Ödenemeyen krediler, protesto edilen senetler, siftah edemeyen, batan esnaflar, girdi maliyetlerinden dolayı üretemeyen ürettiği de para etmeyen çiftçiler, gelecek kaygısı olan işsiz gençler, sefalet sınırındaki emekliler ve yoksullaşan milletimiz 31 Mart yerel seçimlerinde 22 yıllık AKP iktidarından bunun hesabını soracaktır” açıklamasını yaptı.

Dağlık alana düşen paraşütçü ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi Dağlık alana düşen paraşütçü ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi

HABER MERKEZİ 

Editör: Ergun Korkmaz