CHP’li Yılmaz, iki adayla gerçekleşen kurultayda demokrasi şöleni gerçekleştirdiklerini ifade ederek, parti neferi olarak demokrasi mücadelesine devam edeceklerini belirtti.

Aynı mahallede iki şüpheli ölüm Aynı mahallede iki şüpheli ölüm

Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük iki eserinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100'üncü yılında gerçekleşen kurultayda aynı zamanda delege olan CHP’li Yılmaz, “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kurulan Cumhuriyeti’mizin 100. yılında kuruluşun ve kurtuluşun partisi, Atatürk'ün kurucu genel başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin 38. olağan genel kurulu geçtiğimiz günlerde yapıldı. Bu kurultayda benimde arasında yer aldığım 1366 resmi delege hazır bulunmuştur. Yapılan ilk seçimde Sayın Özgür Özel 682, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ise 664 oy aldı.  Partimizin tüzük ve yönetmelikleri ışığında 2. tura kalan seçimlerde 812 oy alarak Sayın Özgür Özel seçimi önde tamamladı. Buna göre Cumhuriyet Halk Partisi'nin 8. Genel Başkanı Sayın Özgür Özel oldu.” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

CHP’li Yılmaz, dünyada 100 yaşını dolduran ender ve en büyüğü olan partiler arasında yer aldıklarını belirterek, “Cumhuriyet Halk Parti’mizin 2. yüzyılımızın ilk kurultayı olan 38. olağan genel kurulu diğer ülkelere ve siyasi partilere örnek olacak bir demokrasi şöleni içerisinde gerçekleşmiştir. Bu demokrasi şöleninde delegeler başta olmak üzere parti üyelerimiz arasında en ufak bir şekilde kavga veya taşkınlık olmamıştır. Ülkemizin birçok il ve ilçesinden gelen bu güzel demokrasi şöleninde emek vererek demokrasimize sahip çıkan tüm delege ve üyelerimize sonsuz teşekkür ederim. Ülkemizin ve milletimizin verdiği demokrasi mücadelesi ve emekleri aynı zamanda Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetini olan bugüne kadar onurla taşıyan genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na çok teşekkür ederim.” dedi.

DEMOKRASİ MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

38. olağan genel kurultayda genel başkan seçilen Özgür Özel’i tebrik ederek, görevinde başarılan dileyen CHP’li Yılmaz, “38. olağan genel kurultayımızın kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur ve Genel başkanımızın ve biz örgütlerin önümüzdeki en büyük sınav olan yerel seçimde yeni seçilen genel başkanımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını daha da yukarılara hep birlikte taşıyacağız bunun için gece gündüz demeden tüm enerjimizi harcayacağız. Bizler partimizin bir neferi olarak demokrasi mücadelesinde sonuna kadar sürdüreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Yaşasın emek ve demokrasi mücadelesi! Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ