Bir kamuoyu araştırma şirket,
- Didim’in en büyük sorunu
- Hangi partiye oy verdiniz
- Önümüzdeki seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz
- Didim’de Belediye Başkan Adayı kimi görmek istersiniz?
diye soruyormuş ve peşine 5 isim sıralamış.. 

Ahmet Deniz ATABAY, Mustafa BEKAR, Hilmi ERBAŞ, Murat KALAYCI ve Hüseyin İLHAN

Kamuoyu araştırma şirketinin, CHP’ye yaptığı terbiyesizliğin farkında mısınız?

Ahmet Deniz ATABAY, Mustafa BEKAR, Murat KALAYCI ve Hüseyin İLHAN anladık da, Hilmi ERBAŞ kim?

Bilmeyenlere Hilmi ERBAŞ kim olduğunu kısaca yazayım.

Tamamını yazsam bir hafta oku oku bitiremezsiniz...
Yıllarca siyaset de sağ partilere girip çıkmadık parti bırakmamış, 25 sene evvel Demokrat partiden başlamış, en son AK Partiden çıkmış biridir. 
2004 ‘de AK Parti’den Didim Belediye başkan adayı olmuş kazanamamış.
2014 yılında AK Parti İlçe Başkanıyken, Belediye Başkanı adayı gösterilmeyince, AK Parti’den yandaşları ile birlikte istifa etmiştir. 
(Hilmi Erbaş’ın İstifa Videosu :   

https://www.youtube.com/watch?v=Ebw_oHFEUGw

Kendilerine göre itibarlı efendilerinin elini öpmek için Amerikan konsolosluğunda sıraya girmiş, Pensilvanya’ya gitmek için pasaport almış ve fotoğraf çekip sosyal medyalarından yayınlamayı da eksik etmemiş biridir. 

Dönemin Turizm Bakanı Atilla KOÇ, Hilmi Erbaş’ın Didim’de çevirdiği işler için yaptığı bir basına açıklamasın da “Bunların Tuzu Kokmuş” demişti.
Yine aynı dönem de Aydın Şafak Gazetesinde çıkan haberler de, Hilmi ERBAŞ yaptığı olumsuz işler neticesinde  “Rüşvetin belgesi” “AK PARTİ’de KARA LEKE” vs. vs. gibi benzeri çıkan haberlerin sayısını ben unuttum. 

Hilmi ERBAŞ’ın 2008 yıllarında Ticaret Odası başkanlığı yaptığı dönem ile ilgi, 2012 yılında Ticaret Odası Başkanı Ufuk DÖVER, Ticaret Odası çalışanları ve Hilmi Erbaş hakkında disiplin ve usulsüzlük soruşturması başlatmış ve soruşturmaların selameti açısından üç personelimiz 26 Mart 2012 tarihli Yönetim Kurulumuz kararı ile  tedbiren görevinden uzaklaştırılmıştı. 
Soruşturmaların sonunda Erbaş ve akrabaları usulsüzlüklerden dolayı Söke ağır ceza mahkemesinde yıllarca yargılanmış, akrabalarından biri hapis yatmış, diğerleri de ceza almıştır.

Didim’de meşhur YEŞİL VADİ Kooperatifi olaylarının içindeki kişilerin birdir.

Didim’de hazine arazileri talanında, günlerce göz altına tutulanlardan biri de Hilmi ERBAŞ dı. Dava hala devam etmektedir.
(Hilmi Erbaş’ın Didim Adliyesi videosu : 

 https://www.youtube.com/watch?v=RoNI655aUqU

Bu yazdıklarımın hepsi gazetelerde yayınlanmış ve belgeleri mevcuttur. 

Bir de madalyonun öbür yüzü var.
Kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı bu terbiyesizliğe, Didim’deki CHP’nin seçilmişleri ve adı geçenlerin hiç tepki vermemesi.

9 yıldan beri, başta CHP’lilere ve Didim’de yaşayanlara, siyasi ve ahlaki konularda  illallah ettiren Deniz ATABAY, Belediye başkanlığında hala adının anketlerde geçmesine gurur duyabilir.  Mustafa BEKAR, Murat KALAYCI ve Hüseyin İLHAN niye sesleri çıkmıyor. 
Sesleri çıkmayan bu arkadaşlar. Efendilerinin elini öpmek ve hicazet almak için Pensilvanya’ya vize almış bir kişiyle, aynı kefeye koyulmayı nasıl kabulleniyorlar anlamış değilim. 

İlçe Başkanı (NÜ)rettin Koç(AK) gelince
CHP İlçe Başkanı bu günlerde başlayan delege seçimlerinden nasıl galip çıkarımı da, koltuğu kaptırmam derdinde düştüğü için, (NÜ)rettin Koç(AK)’ın tek derdi, bu günlerde  gündüz makam, koltuk. Gece rakı balık olduğundan, CHP’si umurunda değil.

İl Yönetimi
CHP Aydın İl Yönetimindeki Didim’li 3 kişinin de durumu, (NÜ)rettin Koç(AK) dan farksız.

Yerel secimler de,  Didim'de CHP’nin belediye başkanlığı isimlerinin arasında, Pensilvanya gitmek için vize almış ve AK Parti’de  üst düzey görev yapmış birinin isminin geçmesini hakaret sayarım.
Didim’de yapılan anket hakkında gazeteci olarak  benim düşüncem budur. Yanlıştır, doğrudur ama en azından tarafım bellidir.

Didim CHP içinde kendilerini sözde otorite görenlerin, Hilmi ERBAŞ'tan çekinenler var ise. Gazeteci Uğur MUMCU’un sözünü hatırlatırım.
"Haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. Güç merkezi değiştikçe dönerler; fırıldak olurlar.”
Anlayabilene saz, anlamayana Uğur MUMCU bu sözü az gelir.


DİKKAT : Doğruları kabullenemeyen Hilmi ERBAŞ, Her zaman olduğu gibi bu yazıya her an yayın yasağı getirebilir. Yazıyı kopyalayıp arşivleyebilirsiniz.