Didim Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye binası önünde gerçekleşen imza töreni sırasında Başkan Atabay için konuşan DİSK Genel İş Başkanı Remzi Çalışkan, “Emekçinin hakkını veren belediye başkanı bizim yol arkadaşımızdır.” dedi.

Başkan Saygılı'dan ‘hatalı inşaat’ tepkisi: "Üstü örtülecek bir konu değil" Başkan Saygılı'dan ‘hatalı inşaat’ tepkisi: "Üstü örtülecek bir konu değil"

Belediye binası önünde gerçekleşen imza törenine Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Genel İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Sibel Özhan, Genel İş Eğitim Daire başkanı Aslı Oflaz, Belediye başkan yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şener, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak ve sendika üyesi işçiler katıldı.

2 YIL, YÜZDE 65 ZAM!

2 yılı boyunca sürecek olan ve yüzde 65’lik zammın olacağı sözleşme hakkına konuşan Belediye Başkanı Atabay,  iyi niyetli bir tutum ile yola çıktıklarını ifade ederek, “Net ve öz bir şey söyleyeceğim. İş barışı için sendikalar ve işçilerin durumu çok önemli, sendikalar çalışan insanlar için önemli ve onun için kuruluyor. Sendikalarda yer alan arkadaşlarda önemli; benim için önemli olan bu taraf. Biz sizlerle yüz yüze geldiğimizde aramızdaki oluşacak olan sözleşmelerin sağlıklı yapılmasından bu arkadaşlar çok önemli. Ben onları da önemsiyorum. Bu tip dönemlerde de bu arkadaşlarla az görüşüyorum. Onların durması gereken yer sizin yeridir. O arkadaşlar sizle bizim aramızda son derece iyi niyetle hakkaniyetli bir tutum almalı. Kimseyi suçlamıyorum ama bu olması gereken bu; bu arkadaşlar sizden bize bizden size durumlar konu bazen akamete uğradı. Hem ilimizde hem de birçok belediyeye karşı sizlerle anlaştık. Şimdi yeni bir Bölge temsilciliğimiz var. Yeni bir sayfa açıyoruz. Bu deftere yazacağımız her şey bizlerin elinde; tertemiz birbirine güvenen ve omuz omuza olduğunda güçlü olunan bir belediye profili ortaya çıkarırız. Bizler her zaman size açık olduk. Dolambaçlı yollarda olmadık. Nasıl ki kapım her zaman sizlere açıksa yüz yüze konuşuyorsak bu konuları da konuşmalıyız. Bazı ufak tefek şeyler hariç oldu ama yeni bir gelecek açtığımız için bu konuya değindik. Temsilcilerinizi ona göre seçin. Siz güvendiğiniz insanları seçeceksiniz. Kafamızın arkasında art düşünce olmadan düşüncemiz

HABER : MAHMUT ÇAKIR