24 Haziran 2018 yılında yapılan genel seçimlerde Didim’de yüzde 17,63 oy alan HDP’nin devamı olan DEM Parti Belediye Başkanlığı seçimlerinde iddialı. Partinin Didim İlçe Eş Başkanı Salih Erkek sloganlarının “Kazandırmak için değil, kazanmak için geliyoruz” olduğunu söyledi.

DEM Parti’nin Ege Bölgesi’nde en fazla oyu Didim’de bulunuyor. Parti, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde belediye eş başkan adayları çıkaracak. DEM Parti, Didim İlçe Eş Başkanı Salih Erkek adaylarını önümüzdeki hafta Pazartesi günü (19 Şubat) açıklayacaklarını söyledi. Erkek, “Seçime iddialı giriyoruz. Amacımız 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’nde aldığımız 17,63 olan oyumuzu yüzde 25’in üzerine çıkarmak. Amacımız belediye başkanlığını kazanmak. Bu sefer kazandırmak için değil, kazanmak için geliyoruz” dedi.

Didim’de turizmi daha uzun sürelere yaymak için projeleri olduğunu, Didim’de özellikle kadınlar ve gençler için sosyal alan eksikliği bulunduğunu ifade eden Erkek, “Biz Didim’i tanıyoruz, Didim’i seviyoruz. Didim’de kış turizminin de geliştirilmesi için çalışacağız. Kimsenin ayrıştırılmadığı, ötekileştirilmediği bir belediye yönetimi kuracağız. Bu güzel şehir hepimizin” diye konuştu.

DEM Parti İlçe Eş Başkanı Pazartesi günü açıklanacak adaylarının, Didim’de sevilen, tüm kesimleri eşit derecede kucaklayan, toplumun değer verdiği kişiler olacağını sözlerine ekledi.

Haber : Ergun KORKMAZ

Didim'de Durdurulan şüpheli araçta uyuşturucu ele geçirildi Didim'de Durdurulan şüpheli araçta uyuşturucu ele geçirildi