Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Söke’de gerçekleştirilen toplu temel atma törenine katılım sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2024 yerel seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayını açıkladı: “Örnek bir belediye başkanımız. Aydın’a yaptığı yatırımları sadece Aydınlılar değil tüm Türkiye biliyor. Önümüzdeki dönem de Özlem başkan ile devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’a gelerek Söke’de gerçekleşen toplu temel atma törenine katılım gösterdi. Aydın CHP milletvekillerinin, belediye başkanlarının ve vatandaşların katılım gösterdiği toplu temel atma töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2024 yerel seçimler hakkında konuşmasını gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu için, "Bir belediye başkanı kendisini kentine adamışsa, kentin insanına yaşı ve yaşadığı yer ne olursa olsun hizmet edebiliyorsa o kentte güzellik vardır." ifadelerine yer vererek, 2024 yerel seçimlerinde mevcut başkan Çerçioğlu ile devam edeceklerini açıkladı.

192 bin öğrenci karne alacak 192 bin öğrenci karne alacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Özlem Başkan, halkın sorunlarını çözüyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız gerçekten de sadece Aydın için değil, Türkiye için de örnek belediye başkanlarımızdan biridir. Örneğin birinci yönü kadın bir belediye başkanı, ikincisi ise Aydın’a yaptığı yatırım ve hizmetler. Aydın’a yaptığı yatırımları sanmayın ki sadece Aydınlılar biliyor, bütün Türkiye biliyor. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte de Özlem Başkanımız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevine devam edecek.” Dedi. Kılıçdaroğlu konuşması ardından kürsüye çağırdığı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun elini kaldırarak 2024 yerel seçimleri için Aydın Büyükşehir adayı olduğunu açıkladı.  Haber : EBRU GÖRMEZ

Editör: Ergun Korkmaz