DİTUR Başkanı Koyuncu, Didim’in önemli gelir kaynaklarından olan turizm sektör temsilcilerinin Turizm Haftasını kutladı. 

DİTUR Başkanı Koyuncu kutlama mesajında, “Didim, turizmin her türüne imkan sağlayan iklimi ve doğal güzellikleri, tarihi zenginliklerine sahip eserleri, eşsiz güzellikte sahilleri ve çeşitli kültürlerin kesişme noktası olması yönüyle turizmde hak ettiği konuma ulaşma adına kamu, yerel yönetim, özel sektör ve sivil toplum işbirliği ve güç birliği ile yoğun çalışmalar yapmaktadır.

Şuan turizmimize destek olan Basit Konaklama Turizm Belgeli otel sayımız 123 iken; 19 tane de İşletme Belgeli Yıldızlı otelimiz faaliyette. Toplam 142 otelimiz, 8 bin 141 odamız ve 16 bin 732 yatak sayımız ile misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz.

Bu doğrultuda turizm alanında edindiğimiz yerin zenginleştirilmesi ve Didimimizin tanıtımında katkı sağlayan tüm kesimlere teşekkür ediyor, sektörümüzün başarılı bir turizm sezonu geçirmesini temenni ediyor ve tüm sektör çalışanlarımızın Turizm Haftasını kutlayarak sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

18 NİSAN’DA KUTLAMALAR BAŞLAYACAK

DİTUR Başkan Koyuncu kutlama programını duyurdu. 18 Nisan Perşembe günü Apollon Tapınağı’nda başlayacak olan programın 3 gün süreceğini açıkladı. Program detayları ise şu şekilde;

18 NİSAN PERŞEMBE

15:00 Apollon Tapınağı (Bisikletler, motosikletliler ve city bus ) ile başlangıç

15:30 Kent Meydanı Kortej Başlangıç

16:30 Yalı Caddesine varış

-Animasyon gösterileri

-Zeybek Gösterisi

-Yelken Gösterileri

Didim’de uyuşturucu maddeden 1 kişi tutuklandı Didim’de uyuşturucu maddeden 1 kişi tutuklandı

-Su Sporları

18:30 Tekne Gezisi

19:00 Kapanış

19 NİSAN CUMA

15:00  Beach Volleyboll (Altınkum sahil)

15:30  Sandviç Dağıtımı (Long Beach Otel)

20:00  Akrobasi Show (Amfi Tiyatro)

21:00   DJ Performans (Amfi bahçe)

20 NİSAN CUMARTESİ (Apollon Tapınağı Çevresi)

16:00 Standların Açılışı (ege yiyecekleri, otlar, zeytinyağlılar)

-Animasyon Gösterileri

-Kehanet Fal Merkezi

18:00 Kokteyl (Apollon Tapınağı içi)

HABER: ELİF DİKBAŞ