Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Turizm Haftası nedeniyle program düzenlendi. Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi'nde düzenlenen program öncesinde öğrenciler tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekler ikram edildi. Programa Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve veliler katılım gösterdi.

Dedewer43 (2)

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN BİRİSİDİR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsmail Seçkin Üstün açılış konuşmasını yaptı. Günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştiren Müdür Üstün, “Turizm konusunda toplumda farkındalığı arttırmak ve turizm bilinci oluşturmak, iç turizmi canlandırmak, doğal, tarihi ve kültürel varlıkları sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda değerlendirmek ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında "Turizm Haftası" kutlanmaktadır. Ege bölgesinin incisi olan Didim ilçemiz; tarihi dokusuyla, doğasıyla, denizi ve kumu ile eşsiz güzellikleri ile ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden birisidir.

Dedewer43 (9)

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirecek, gerekli bilgi, beceri, ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlanmasında en büyük görevi yürüten okulumuz Zeynep Mehmet Dönmez mesleki ve teknik Anadolu Lisesi olarak Yiyecek ve İçecek ve Konaklama Seyahat Alanlarında 309 öğrenci ve 28 öğretmenimizle Didim de ve ülkemizde bir ilki gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Ülkemizde turizmin önemini ortaokul öğrencilerine kavratmak için üç yıldır Genç Şefler Master Şefler yarışıyor yarışması düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdik.15 Nisan tarihinde Didim Duja Otelinin ev sahipliğini yaptığı yarışmaya katılan Akköy ortaokulu, Cumhuriyet ortaokulu, Gazi Ortaokulu, Sınav Koleji Ortaokulu ve Valiler ortaokulunun idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerinin bizleri onurlandırdıkları için kurumum adına teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Dedewer43 (4)

Konuşmanın ardından program, hazırlanan slayt sunumu ve öğrenciler tarafından hazırlanan yabancı dillerde ki tiyatro gösterimi ve müzik dinletisi ile devam etti. Programda zeybek gösterimi de gerçekleştirirken, geçtiğimiz gün düzenlenen yemek yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül töreni yapıldı.

Didim’de uyuşturucu maddeden 1 kişi tutuklandı Didim’de uyuşturucu maddeden 1 kişi tutuklandı

HABER: ELİF DİKBAŞ

Dedewer43 (7)

Dedewer43 (8)

Dedewer43 (7)

Dedewer43 (5)