14 Mayısta gerçekleşen cumhurbaşkanı seçiminin 2.tura kalarak 28 Mayıs’ta gerçekleşeceği üzerine, Emek Partisi Didim İlçe Başkanlığı, 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekledi. Süregelen gidişatın durması gerektiğini belirten EMEP, “Azınlıktaki bir kesim giderek zenginleşirken halkın büyük çoğunluğunun yoksulluk sınırının altında yaşadığı tek adam rejiminde mi yaşayacağız. Yoksa bu gidişata dur mu diyeceğiz?” ifadelerine yer verdi.

“Karar verilmeliyiz” diyen EMEP’in yazılı açıklamasında, insanca çalışma ve yaşamak için verilen mücadeleye güvendiklerinden bahsedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyen EMEP Didim İlçe Başkanlığı’nın yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Kanmıyoruz, Sahtekarlık Diyoruz!”

 “Vatan toprakları, varlıkları, yer altı ve yer üstü kaynakları uluslararası şirketlere peşkeş çekilirken Türkiye güçlendi diyorlar. Masal diyoruz.

Doğalgaz bulduk, yerli otomobil yaptık, biz İHA-SİHA diyoruz onlar patates soğan diyor diye hayal satıyorlar. Kanmıyoruz.

Ülkemizin çatışma ve savaşlara sürüklenmesine, faturasının bize kesilmesine "vatanseverlik" diyorlar. Sahtekârlık diyoruz.

Yan yana çalıştığımız arkadaşlarımıza, komşularımıza siyasi ya da dini inançlarını beğenmedikleri herkese 'Düşman' diyorlar.

TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AYDIN İL BAŞKANLIĞI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AYDIN İL BAŞKANLIĞI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI

Bütün eşitsiz koşullara, yalan ve hilelere rağmen başaracağız. Yaşadıklarımızı unutmayalım. Oyumuzu tek adam düzenine son vermek için kullanalım.

Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verelim.

Birlikte kazanacağız emekçiler kazanacak.” İfadelerine yer verildi.

HABER:HEYBET KARABABA

Editör: Ergun Korkmaz