Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı Bilek köyünde doğan Karabulut, 3 yaşında geçirdiği ateşli bir hastalıkla ilgili yapılan yanlış iğne sonucunda bedensel engelli olarak hayatına devam ediyor.  2024 yılında yeni yazdığı ‘Kıymetini Bilelim’ adlı kitabıyla insanların birbirine değer verdikçe kazanacaklarını belirtti. Karabulut, “Okumak öğrenmek, çalışmak bir şeyler yapmak çok güzel bir düşüncedir. Fakat yaptığımız her şeyden önce insanlığı, hayvanları, doğayı düşünmeden hiçbir mertebe başarısının önemi olmaz.” dedi.

BOŞ ZAMAN GEÇİRMENİN HER BİR SANİYESİ, ÖMÜRDEN ACI BİR KAYIPTIR

Yeni kitabıyla ilgili bilgi veren yazar Karabulut, şunları kaydetti:

Hayatımda ilk defa şehirlere gittiğimde herkes ayrı ayrı, farklı işlerle meşgul olduğunu görünce, köy ve şehir arasındaki farkı anladım: Bağ, bostan, tarla, bahçe, hayvancılık, çiftçilik köy hayatının geçim kaynağıdır. Şehir hayatı ise her ne yaparsan yap yeter ki boş durma, yoksa boş durdukça geçen zamanın cefasını çekersin. Herhangi bir yerde çalışabilecek durumda olmadığım için en iyisi kendi düşüncelerimle yazdığım kitaplarımla bir stant kurmak istedim.

Halkın arasına şu sözlerle başlayıp katıldım: Hani kimi esnaf, kimi manav, kimi emlakçı, kimi galerici, kimileri düzeni bozarken, kimileri de düzeltmek için direnerek uğraşırken, iyisi de kötüsü de bulunan, seyyar satıcıdan tut, iş adamlığına kadar bir milletin içinde Yazar Abbas da bulunuyorsa umarım fazla diye görünmeyecektir.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Karabulut-1

Didim’de ölü caretta bulundu Didim’de ölü caretta bulundu

Editör: Ergun Korkmaz