Herkes kendi etrafını temizlerse yaşadığın toplum temiz kalır.
Didim’liler değişim ile çıktığı bu yolda, önce delegeleri değiştirdi. Sonra İlçe başkanını değiştirdi. Sıra belediyeye geldi. Milletvekillerine de sıra geldi mi gerekeni yapacak güce sahip olan bir Didim CHP’si var artık.

Değişim sesleri ile gidilen CHP kongresinde beklenen oldu. 
Baştaki her zaman güçlüdür, halk güçlüden yanadır diye diye bazıları gibi biatçı olduğu sanılan CHP’nin, güçlüden yana değil, doğru dan yana olduğunu, gerekli olduğu zaman gereğini yaptığını gösterdi ve CHP Özgür ÖZEL’i Genel başkanımız olarak seçti.
KILIÇDAROĞLU danışmanlarının sayesinde kaybetmesi tüm CHP’lileri üzdü ama, delegelere başka bir seçenek de kalmamıştı. 

Neyse artık olan oldu, bundan sonra geleceğe bakmalıyız. 

Genel siyaset de olan bitenleri fazla yazmaya gerek yok, ulusal TV kanallarında daha ayrıntılı bilgileri dinliyoruz. Bizler kendi yöremize bakalım, önümüzde ki yerel seçimler de Didim de neler olacak.
Evet CHP’de Genel Başkan değişince, Didim de kartlar yeniden karılıyor. Didim’de önümüzdeki seçimler de Belediye Başkanı kim olacak?
Her zaman ki gibi CHP’de aday çok. 
Belediye başkanı çıkan aday adayların hepsi bir yerlerden okey almadan meydana çıkmıyorlar.
Kimisinin Abisi,
Kimisinin Dayısı,
Kimisinin vekil arkadaşına, vs. vs.’sine güvenerek aday oluyorlardı.
Kurultayda söylendiği gibi “Bundan sonra her aşamada ön seçim yapacağız”  sözünde durulur ise. CHP’de bir yerlere gelmek isteyen kişilerin, Abisi, Dayısı, Arkadaşı vs. vs.’si fayda etmeyecek. 
Didim’liler bundan sonra birilerinin kuklası bir belediye başkanı istemiyorlar. 
Her kademede başkan belirleme de en demokratik ve doğru sistem ön seçimdir. 
Türkiye’nin bir ucundaki Aydın’ın, Aydın’ın en uzak ilçesi Didim de ki adayı, Ankara’da ki Genel Başkan, Didim’deki vatandaştan daha iyi bilmesi mümkün değildir.
CHP’sinin Didim’de tozunu, çamurunu, havasını solumuş liyakatli kişinin Didim’e belediye başkanı olmasını istememiz bizim en doğal hakkımız.

Bir milletvekilinin dayatması ile iki dönem Didim de belediye başkanlığı yapan ATABAY için Didim’de “ATABAY için ne düşünüyorsunuz” diye sorun “ATABAY aday olursa oy vermem” diyeceklerin oranı inanın %90 ile %95 arası çıkar.

Son genel seçimde, hiç çalışmayan belediye başkanına, niye diye sormuşlar “Bana ne, benim seçimim değil ki” dediğine dair iddalar var. 

Şu anda ATABAY’ın icazeti ile, CHP’nin yolunu bilmeyen belediye meclis üyeleri var. İki tanesi de kayıtlı belgeli MHP’li ama, yine ATABAY’ın icazeti ile Didim Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı sıfatını taşıyorlar. 

ATABAY bundan sonra CHP dışında her yerden belediye başkan adayı olabilir. CHP’den olamaz.

Didim’de Belediye Başkanlığı için ön seçim yapalım, Didim CHP’ne yakışır bir kişiyi başkan adayı belirleyelim.

YETTİ GARİ...
Sağcımıyız, solcumuyuz belli değil.