Didim’e bağlı Akbük Mahallesinde yaşayan vatandaşlar 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılında özlem duydukları bayram coşkunu doyasıya yaşadı. Zafer Bayramı’na ilişkin etkinlik, CHP Didim İlçe Başkanlığı öncülüğünde ve Akbük Demokrasi Platformu ortaklığında düzenlendi. Bayram sabahı saat 10.00’da Akbük Limanı’nda bulunan Mustafa Kemal Atatürk anıtının önünde buluşan Akbüklüler, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

Etkinlik kapsamında, sivil toplum kuruluşları tarafından Mustafa Kemal Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Çelenk bırakılması ardından Saplı Ada Siteler Birliği Derneği Başkanı Turgut Sığıç, Akbük Demokrasi Platformu sözcüsü olarak günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleşti.

IIII-1

Program fener alayı ile devam etti

Akbüklüler, akşam saatlerinde Akbük belediye binası önünde fener alayı için yeniden buluştu. Gerçekleşen fener alayı, Akbük Limanına kadar sürdü. Uzun kuyrukların oluştu yürüyüş sonunda Seyit Karahalil sunumunda konser etkinliği başladı. Sahne alan Ali Özcan, vatandaşlar ile beraber Zafer bayramını kutladı. Şarkılarla, türkülerle süren kutlamalar, çekilen halaylar ile devam etti. Akbüklüler, özledikleri bayram coşkusunu yaşadıklarını ifade etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Trenin çarptığı 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti Trenin çarptığı 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti

9878

III-3