Didim Belediyesi’nin Restaurant ihalesi yarın yapılacak. 

Amfi Tiyatronun içinde bulunan 581 metrekarelik  alanı Didim Belediyesi 2 yıllık kiraya vermek için, yıllığını 315.000,00 Tl.’den kiraya verecek. 
Fotoğraflarda gördüğünüz bu yer, Restaurant açıldığında, yıllık kirasını iki günlük hasılatı ile ödeyebilecek.  Atatürk Bulvarında bile böyle kelepir yer bulamazsınız. 
Batan geminin malları bile, buradan pahalıdır. 

İhale şartlarını okursanız anlarsınız. İnşallah ihaleye girenlerin evrakı eksik olmaz veya hikayeden eksik evrak gibi bir durum olmaz.  Şeffaf bir şekilde olur. 
SGK tarafından Anfi Tiyatronun önündeki yeşil alan ihale ile satışa çıktığında, Didim’in en hatırlı kişisi bu seferde bu restaurant için devreye girer mi bilinmez. 
Girer ise karşı çıkabilecek bir baba yiğit Didim’de göremiyorum.


 Bu yeri Didim Belediyesi tahsis yolunla, Amfi Tiyatro yapıp halka hizmet amacı ile aldı. 
Akabinde, Didim Belediye Başkanı ATABAY ““Didim Amfitiyatro kültür-sanat yönünden ilçemizi çok daha üst noktalara taşıyacak bir projemizdir.” dedi. 

Bu günkü duruma bakıyorsunuz, Hafta sonları birileri ücretli konser verdiği yetmemiş olacak ki, şimdi de restaurant olarak hizmet verecek, üst düzeyde kültür-sanat, üst düzeyde ticari rant haline geldi. 
ATABAY, Devletten tahsisli yeri nasıl kiraya verildiği de başka bir muamma.
Gerçi ATABAY’ın belediyesinde neyin doğru gittiği görüldü? derseniz sizlerde haklısınız.

Bundan önceki yazında da belirttiğim gibi. İhale şartlarında “İhale edilecek taşınmaz Restaurant, cafe, Fast Food, Balık Restaurant vb. şekildeki yeme içme amaçlı olarak ihale edilecektir.
İhaleye 01.01.2020 tarihinden önce Marka tescilini yaptırmış ve Türkiye sınırları içerisinde bu markayla açılmış en az on şubesinin bulunan istekliler iştirak edebilecektir.
İhaleye Bayilik, Franchise veren organizasyon firmalarından herhangi birinden Didim”de şube açmak ve ihaleye konu taşınmazın ihalesine girmek üzere yetki alan (noter onaylı) kişi yada tüzel kişilerde iştirak edebileceklerdir.” diyor. 
Didim Belediyesi Encümen toplantısı salonunda salı günü saat 14.30'dan sonra bu şartlar kimi yada kimleri tarif ettiğini öğreneceğiz...

*    *    *    *    *    *

Şimdi bu yazdığım yazıya Didim’in AK Partilileri çok sevinmiştir.

Didim’indeki madalyonun öbür tarafı da, diğer tarafından farksız.
Didim’de madalyonun iki tarafıda TURA...
75 Sanayi sitesi etrafında dağıttıkları tapuların esnaf olup olmadığına bakmadan dağıttılar. Şu anda mahkemelik ama sorun olacağını sanmıyorum. Didim’de siyasilerin yaptıklarında mahkemelerde haksız çıktığı veya hapis cezası aldığını görmedim. 

Sözün kısası, RANTın sağı, solu yok. 
DURMAK YOK, YEMEĞE DEVAM.....