Didim’in eski ilçe başkanı ve bir dönem Milletvekili aday adayı olan Mustafa Bekar, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Didim Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklamasının ardından saha çalışmalarına başladı. Saha çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan aday adayı Bekar, “Belediyenin yönetim anlayışını kökünden değiştireceğiz” dedi.

Aday adayı Bekar ile seçim çalışmaları öncesi gerçekleştirdiğimiz sohbette dışarıdan gelip aday olanlara tepki gösterdi. Bekar, Didim’de 36 yıldır esnaflık yaptığını ifade ederek, “Buraya tatile gelip gelmişken şuradan bir aday olalım diyenlerden değiliz.” dedi. Bekar, konuşmasında “Didim’de insanların içinde yaşayan, 36 yıldır burada esnaflık yapan, çeşitli alanlarda çalışan bir insanım. Parti geçmişim de var. Öyle olunca partiden aday olma hakkını kendimize hak gördük. Ha neden aday oldun derseniz? Şimdi Didim’de yapılacak çok iş var. Özellikle şu Cumhuriyet Halk Partisi ve tabanı aslında güçlü bir tabanı olmasına rağmen son dönemlerdeki belediye yönetimi ve parti yönetimi anlamında eksiklikler var. Cumhuriyet Halk Partisi'nin tekrar burada güçlü bir parti olmasını sağlamak istiyoruz. Bunu isterken asıl amacımız da şu Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu değişimden sonra yeni genel başkanımız Özgür Özel ışığında Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara yürüyeceğini de inanıyorum. Bu iktidar yürüyüşüne de katkı vermek adına hem de Didimlere Cumhuriyet Halk Partisi'nden hak ettikleri hizmeti verebilmek adına aday oldum.” ifadelerini kullandı.

PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Bekar, belediyenin iyi bir performansla çalışmadığını ifade ederek, projelerinden bahsetti. “Belediye iyi bir performansla çalışmıyor, performansı çok düşük. Bana göre yüzde 30 performansla çalışıyor. Bu performansın bir kere yükseltilmesi lazım. İşçilerin maaşını vermesen performans göstermezler. Öncelikle belediye çalışanlarımızı seveceğiz, sahipleneceğiz. Ve onların da buna karşılık görevlerini en iyi şekilde yapmalarını sağlayacağız. Ruhsat başvuruları 1 aylık yasal süre içerisinde sonuçlanacak. Her mahalleye ücretsiz belediye kreşi açılacak. Yeşil alanlarda gölgelikli oturma alanları oluşturacağız. Üretici kooperatiflerin kurulması teşvik edilecek.

Bizim elimizde dünyanın sekizinci harikası olan Apollon Tapınağı var. Biz Apollon’u antik bir yapı olarak görüyoruz ama bu antik yapının ötesinde bir şey. Burası dünyanın en büyük kehanet merkezi. Dünyada kehanete inanan 2 buçuk milyar insan var. Biz eğer kehanet turizmini bir festival olarak burada organize edebilirsek yaz turizmine gelen turist sayısı kadar turisti buraya getirmemiz mümkün. Bu yerli ya da yabancı turistle mümkün olabilir. Bu hayal edemeyeceğin kadar büyük bir pazar ve bu pazar biz hayata geçirebilirsek iyi bir organizasyonla onu birinci dönemimiz de yapacağız. Apollon tapınağının o gizli gücünden yararlanmamız gerekiyor. Alternatif turizm merkezi haline getirmenin şartlarını zorlayacağız.

Didim’de Jandarma ekiplerinden uyuşturucu baskını; 1 tutuklama Didim’de Jandarma ekiplerinden uyuşturucu baskını; 1 tutuklama

Mesela emekliler için bir emekli evi açacağız. Kadınlar için sığınma, evi veya belki bir kadın oteli anlamında, yani ihtiyacı olan kadınlarımızın konaklayabileceği, dar gelirli, işte evi olmayan ya da bir şekilde yardım edilmesi gereken insanların konaklayabileceği bir yer. Şöyle bir belediye yaratmak istiyoruz, sıcak ve insana sahip çıkan insanı sahiplenen yalnızca parası olanı değil, parası olmayanı da sahiplenen bir belediye.

DİDİM’DE YENİ BİR SAYFA AÇABİLİRİZ

Bekar, konuşmasında son olarak, “Bir kere AKP hükümeti, insanlarımızın nefesini keser vaziyette geldi. Bu anlamda biz genel yönetim olarak dar gelirli insanlarımızı, sahiplenmek, onlar adına üretebilmek adına projeler yapabiliriz. Belediyenin yönetim anlayışını kökünden değiştireceğiz. Yani yönetim anlayışının kökünden değiştirmek demek bir kere anlayış olarak hizmet etmeye gelmişiz ve çalışmaya gelmişiz. Yani belediye başkanı,  belediye ekibi, yalnızca belediye meclisi oy kullanan, yalnızca ayda bir elini kolunu kaldıran insanlar olmayacak. Hepsinin her alanda bir Belediye Başkanı gibi sorumlulukları olacak ve herkes bir sorumlu başkan gibi o anlamda çalışacak. Yani bunlar hepsini sağlayabilir, Didim’de yeni bir sayfa açabiliriz.” ifadelerini kullandı.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

213