DAHOT ve Didim Belediyesi iş birliğinde gerçekleşen Folk Fest, Didim Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Etkinlik öncesinde Didim Belediyesi tarafından ücretsiz içecek ikramında bulunuldu. 11. Folk Festivali’ne Didim Belediye Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Öznur Gündoğdu, Yusuf Deveci, Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, bazı siyasi parti ve STK üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Ödül Töreni ile başlayan etkinlikte DAHOT Dernek Başkanı İlyas Aydur festival hakkında, “Öncelikle yurt içi ve yurt dışından gelmiş bütün misafir konuklarımıza hoş geldiniz diyorum. Onları buradan ağırlamaktan sizlerle buluşturmaktan onur duyuyoruz. Bu festivali yapmamızda bize maddi manevi desteklerini esirgemeyen Didim Belediyesi’ne, Didim Belediye Başkanı Sayın Ahmet Deniz Atabay'a huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. DAHOT’un minik genç ve büyük oyuncu oyuncularına küçük yürekli ama yürekleri büyük ufaklarımıza çok teşekkür ediyorum. Velilerine çok teşekkür ediyorum. Onları ulusal ve uluslararası festivallerde Didim'i ve ülkemizi temsil etmek için zaman zaman biz de gidip geliyoruz yurt dışına. Katkı sunan bütün sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yerelde ve genelde bizim haberlerimizi, yaptığımız etkinliklere duyuran yerel basınımıza hepsine ayrı ayrı çok çok teşekkür ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Gerçekleşen ödül töreni ve konuşmalar ardından etkinlik 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sahneye ilk olarak ABD’nin Georgia eyaletinden Grup Hangebia çıkarak, canlı müzik performansını gerçekleştirdi. Daha sonrasında sahneye yine Georgia eyaletinden Grup Nateba çıkarak, yöresel Ğhemsuruli oyunlarını sergiledi.

Etkinlik sırasında Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, uluslararası gerçekleşen etkinlik için, “Genç arkadaşlar müthiş bir performans gösterdiler. Sağ olsunlar. Hem yurt dışından hem Türkiye'mizin güzel Türkiye'mizin, memleketimizin her köşesinden gelen folklor ekiplerini Didim'de ağırlamaktan çok büyük bir keyif ve onur duyuyoruz. Tabii ki bu organizasyonu yıllardır yapan ve buradaki folklor oynayan kendi isteğiyle oynayan veya hocamın teşvikiyle oynayan bütün herkesin üstünde emeği olan İlyas Hocama çok kuvvetli bir alkış rica ediyorum tebrik ediyorum. Gerçekten gençlerimizi sokakta boş gezmektense bu şekilde bir kanalize ederek sanatın bir tanesini kanalize ederek inanılmaz ileriye dönük kendilerini özgüven sağlıyor. Eminim ki birçok aile kendisine çok teşekkür ediyor ve müteşekkirdir. Organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Organizatörlerimize teşekkür ediyorum. Ve tabii ki bu tip organizasyonlara gelip katılarak anlamlı kılan sizlere de çok sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” sözlerine yer vermesinin ardından kendisine çiçek takdim edildi.

Etkinlik, DAHOT Kars Yöresini oyunu, Group Fartunite Na Misho (Bulgaristan), Georgia, Dr. İlhami Faydagör Ortaokulu (İstanbul), DAHOT Minikler, Group “Probuda” Zheleznitsa (Bulgaristan), Söke Halk Eğitim Merkezi, Grup Kelaptari, DAHOT Zeybek, Grup Izvor-Gorski İzvor (Bulgaristan) ve son olarak Grup Nateba (Georgia) ekiplerinin sahneye çıkmasıyla sonlandı.  HABER : ERGUN KORKMAZ

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek