Didim Kent Meydanı’nda gerçekleşen festivale, bazı oda temsilcileri, bazı siyasi parti ve STK üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Festivalin açılış konuşmasını yapan DAHOT Dernek Başkanı İlyas Aydur, da, “Değerli dostlar 14.sünü düzenlediğimiz Didim uluslararası halkoyunları dans festivaline hoş geldiniz. Hoşluklar getirdiniz. Hepinizin ayağına sağlık. Burada çok uzak diyarlardan konuklarımız var. Hepsini canı gönülden kutluyorum. İyi ki Didim'e geldiniz. İyi ki varsınız. Teşekkür ederim. Bu festivali düzenlememizde bizlerden desteklerini esirgemeyen Didim'deki esnaflarımıza, dostlarımıza, arkadaşlarımıza, otellerimize, kurum kuruluşlarımıza hepinizin huzurunda çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Bu festivali devam ettireceğiz. 1 Eylül'den itibaren başlayan bir festivalimiz daha var. Her yıl yapıyoruz. Bu yılda devam edeceğiz, yapacağız.” dedi.

Dahotuj (10)

OYUNLAR SERGİLENDİ

1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan festivalde sponspor olanlar teşekkür belgesi de takdim edildi.  Sahneye ilk olarak Gürcistan-Kaxeti Dans Topluluğu çıkarak danslarını sergiledi.

Dahotuj (11)

Festivade 22 dans grubu sahne alırken, grupların isimleri şu şekilde oldu: Gürcistan-Kaxeti Dans Topluluğu, Ukrayna – Exoeplary Dance Ensemble Kinitonak Dans Topluluğu, Gürcistan –Mxeduli Dans topluluğu, Söke Halk Eğitim Merkezi Trabzon Yöresi Halk Oyunları, Makedonya – Brand Petrushev Dans Topluluğu, İstanbul Esenler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kırıkkale yöresi oyunları, Ukrayna Grup Fiyesta Oira Dans Topluluğu, Gürcistan Müzik toplulukları, Geni Müzik Topluluğu, Bosna Hersek grup Kudildza dans topluluğu, Dahot yıldızlar Aydın yöresi zeybek oyunu, Gürcistan Sanagire dans topluluğu, Gürcistan İfani dans topluluğu, Derin sanat spor kulübü, Dahot- an yöresi oyun ve halayları, Gürcistan Müzik Topluluğu Kharatuli müzik grubu, Fiyesta 2 the heart bite, Gürcistan Mxeoruli, Gürcistan Sanagire Osuri halk dansları, Gürcistan Cıskrıs- Var skulavı halk dansları topluluğu, Ukrayna Fiyesta halk dansları topluluğu 

HABER: ERGUN KORMAZ 

Dahotuj (6)

Dahot (19)

Dahotk (15)

DİDİM’DE EMEKLİLER EYLEM YAPTI: TÜİK’e İNANMIYORUZ DİDİM’DE EMEKLİLER EYLEM YAPTI: TÜİK’e İNANMIYORUZ

Dahotuj (7)Dahotuj (3)

Dahotuj (4)

Dahotuj (2)

Dahotuj (8)

Dahotuj (9)

Dahotuj (1) 

Editör: Ergun Korkmaz