Erzurum’da düzenlenen Türkiye Boks Şampiyonası’nın kadınlar ve erkekler final şampiyonası düzenlendi. Ülkenin dört bir yanından yapılan elemeler sonrasında finale kalan Didimli isimler, dereceler kazanarak yarışmayı sonlandırdı. Yarışmaya katılan Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri 57 kg Elanur Kesen Türkiye 2.si olurken, 75 kg’da Muhammed Ronahi Çankaya “En Dövüşken Boksör” unvanı ile gümüş madalya kazandı.

SADSAD

Karabük’te düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası’nda Ahmet Mert ve Aylin Şahin, Didim’e 3.lük kazandırdı.

Didim’in gururu Ecenur Bulut ise, rakiplerini mağlup ederek Türkiye Boks Şampiyonası’nda 1. olarak, altın madalya kazandı. Milli Boksör Dinçer Çankaya antrenörlüğünde Türkiye Şampiyonasında 1. olan Ecenur’un şampiyonluk macerası, Dünya Kupası’nı kazanmak için Brezilya’da devam edecek.

ASDSADASD

Antrenör Çankaya kazanılan başarılar ile alakalı açıklamada bulunarak, “Başarılarımıza her zaman katkı sunan değerli iş adamı Cuma Subaşı, Didim Kaymakamımız Kazım Kuruca, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şakir Sait Üstündağ, Gençlik Spor İlçe Müdürü Ufuk Kurucu, Didim Boksunun Onursal Başkanı Eski Milli Boksörlerden Bedri Altıntaş, boksörlerin can dostu abisi iş adamı Haydar Tektaş, iş adamı Yunus Kılıçel, Didim Arena Boks Kulübü Başkanı Milli Takım Antrenörü Mutlu Özdemir Ve Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi Müdürü Faik Seçkin Şahin, Yeni Hisar Anadolu Lisesi Müdürü Remzi Devrim’e teşekkür ediyorum. Planlı ve programlı çalışıyoruz güçlüyüz cesuruz ve başarıyoruz başarı en büyük derstir, cevaptır.” sözlerine yer verdi.

HABER: EBRU GÖRMEZ 

ASDASDASD

Meteorolojiden ‘Toz taşınımı’ uyarısı Meteorolojiden ‘Toz taşınımı’ uyarısı