Didimspor, 28 Ocak Pazar günü 15.00’da Didim Atatürk kapalı spor salonunda oynanacak olan Didimspor ve Aydın Büyükşehir Belediyesi voleybol maçına davet etti.

Son antrenman öncesi açıklama yapan Didimspor antrenörü Yücel Sevindi, “Bu sene ilk defa katıldığımız Türkiye voleybol federasyonu ikincilik müsabakalarında ilk maçımızı evimizde oynamamıza rağmen kaybettik ama ondan sonra daha tecrübeli, daha düzgün bir çalışmayla üzerinde bir çalışmayla işte son maçımıza geldik. Bir sonraki hafta maçımız yok. Sezonu bay olarak tamamlayacağız. Bu haftaki maçı ne şekilde olursa olsun kazandığımızdan zaten Playoff’u garantilemiş oluyoruz. Bundan sonraki senelerde daha iyi bir çalışma ve ekiple bir üst liglere çıkmak. Dolayısıyla sezonun başından beri aynı şeyi söyledik. Bizim buradaki kuruluş amacımız Didimspor’u Sultanlar Ligi'ne taşıyabilmek amacıyla bu grubu oluşturduk. Tabii ki bu süreç bir sabır isteyen süreç. Dolayısıyla bu sabrı hep beraber gösterip ve bu sabır doğrultusunda hep beraber gayet iyi niyetli çalışıyoruz. Yani sporcu grubumuz gayet düzgün, iyi bir çalışma içerisindeyiz, inşallah da bu haftaki sonuçta bu hedefimize ilk hedefimize ulaşmış oluruz.

didimspor (1)-4

GÜZEL BİR KENT, GÜZEL BİR TAKIM OLSUN

Şimdi tabii ki 35 senelik antrenörlük hayatım boyunca bu proje için geldim. Olumsuz demeyeceğim ama eksik olan şey yani Didim'in voleybolu tanımaması, belki bilmemesi ve bu doğrultuda da gerekli gerekli desteği destek nedir maddidir, manevidir. Dolayısıyla hem seyirci anlamında desteğin hem ekonomik anlamda desteğin biraz yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu bir süreç, bir sabır işi zamanla Didim halkı da voleybolun ne olduğunu, nasıl olduğunu veya nasıl olması gerektiğini anlayacak. Benim ricam bu haftaki maçı tribünleri tamamen dolduralım. Çoluğumuzu, çocuğumuzu, ailemizi getirelim. Çünkü voleybol ve aile sporu bayanların çocukların daha çok iyi gösterdiği bir branş. Hani hep beraber Didim'i hak ettiği yere getirelim. Yani bu en ufağından en büyüğüne işte her şekilde yapabildiğimiz desteği yansıtalım ki Didim voleybol adına güzel bir şehir. Güzel bir kent, güzel bir takım olsun.” ifadelerini kullandı.

TÜM DİDİM’İ MAÇA BEKLİYORUZ

Didim'deki kazada genç sürücü hayatını kaybetti Didim'deki kazada genç sürücü hayatını kaybetti

Didimspor Voleybol takımı kaptanı Gamze Taş ise “Sezon başından beri iyi bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. İlk yıl playoffa çıkmak gerçekten zor bir şeydir ve son bir maçımız kaldı. Bu maç bizim için gerçekten çok önemli. Her takıma nasip olmaz ilk yılından playoffa çıkmak.. Bu bizim için çok önemli. O yüzden bütün Didim halkını desteğe bekliyoruz. Biz burada bir aile gibiyiz, her şey çok iyi gidiyor, yönetim olsun, hocamız olsun arkadaşlarımız çok iyi... Biz hepimiz çok mutluyuz. Bunu da Playoff'la taçlandırmak istiyoruz. E mümkünse birinci lige çıkmak istiyoruz. Tüm Didim’i maça bekliyoruz.” dedi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

didimspor (5)-1

Editör: Ergun Korkmaz