4 yıldır DİTUR Başkanlığını yürüten Mustafa Şentürk, geçtiğimiz günlerde görevini, yeni arkadaşlara bırakacağını açıklamıştı. Bunun üzerine DİTUR Olağan Genel Kurul’u toplanarak, derneğin yeni başkanını seçti. Seçimde Mavi ve Beyaz olmak üzere 2 liste yarıştı. Seçimlerde Beyaz liste ile Halil Bingöl, Mavi listeyle ise Melih Koyuncu girdi. Genel Kurulun Genel Başkanlığı'na Osman Günaydın seçildi.

IMG_2002
Seçim öncesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından, Dernek Başkanı Şentürk başkanlık sürecini değerlendirdiği konuşmasını gerçekleştirdi. Başkanlık süreciyle alakalı açıklamada bulunan Başkan Şentürk, “İyisiyle kötüsüyle Didim Turizm Derneği'nde 33 yılımı bitirdim. Bu birbirinden değerli yönetim kurulu arkadaşlarımla ve sizlerle beraber omuz omuza vererek bu günlere geldik. Bu süre içerisinde çok kötü bir pandemi süreci geçirdik. Bu süreci Didim Turizm Derneği olarak, Aydın İl Turizm Müdürlüğü ve Aydın Sağlık Müdürlüğü ve Didim Kaymakamlığı'nın öncülüğünde hep beraber, Didim Turizm Derneği'nin sekretaryasını üstlenmesiyle görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirdik. Bunun için derneğimiz elinden geleni yaptı ve en kötü sezonda dahi biz Didimliler en az hasarla bu süreci atlattık.2021 ve 2022 yıllarında Didim olarak iyi bir ivme yakaladık.” dedi. 

IMG_1978
DİDİM İÇİN VARIM
Şentürk konuşmasında, başkanlık sürecinde Didim’in daha iyi olması adına yaptıklarını ve Didim’in sorunlarını dile getirdi. Şentürk, başkanlık döneminde kendisine destek çıkanlara teşekkürlerini ileterek, “Bu süre içerisinde derneğimiz hiçbir karşılık beklemeden yardımlarını esirgemeyen başta kendi yönetim kurulu üyelerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu süreçte biz güzel bir aile olduk. Özellikle İzmir fuarlarında yardımlarını esirgemeyen, standımızı hazırlayan ve kurma aşamasında bize destek olan Murat kardeşimize, Ayrıca derneğimizin gecesi için Akbük Maxeria Otelde bizden hiçbir karşılık beklemeden bize kapılarını açan Hasan Aşkın Bey'e ve Maxeria ailesine Didim'de ki bütün oda başkanlarına, Kent Konseyi'ne, STKlara teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varlar. Bundan sonra da onlarla beraber kolkola Didim için varım.” ifadelerini dile getirmesinin ardından dernek tarafından Şentürk’e çiçek takdim edildi.

IMG_1989
Şentürk’ün konuşması ardından aday Melih Koyuncu ve Halil Bingöl seçim ile alakalı konuşmalarını birlikte gerçekleştirdi. Birlik sergileyen ikili, “Biz ikimizde kazandık. Ve sonuç ne olursa olsun Didim kazansın.” sözlerini dile getirdi. 
Gerçekleştirilen konuşmalar ardından, oy kullanılmaya başlandı. Saat 17.00’da sonlanan seçim sonunda Mavi liste adayı Melih Koyuncu 67, Beyaz liste adayı Halil Bingöl 24 oy alarak, Koyuncu Didim Turizm Derneği’nin yeni başkanı oldu. 

On gün önce doğum yapan köpeği ezip olay yerinden kaçtı On gün önce doğum yapan köpeği ezip olay yerinden kaçtı

IMG_1995
Didim Turizm Derneği’nin yeni yönetim kurulu listesi ise şu şekilde; Melih Koyuncu, Mehmet Ege Aydoğan, Mustafa Yüksel, Burak Mutlu, Semih Erden, Murat Kabala, Şerife Akar, Savaş Cengiz, Hasan Burak Kale’den oluştu.
Yeni Denetim Kurulu ise; Ali Şehirli, Osman Günaydın ve Hülya Zayan’dan oluştu.             HABER: ALİ KURNAZ

IMG_2005IMG_1976IMG_2011IMG_1980