Aydın’ın 17 ilçesinde örgütlü olan Eğitim-İş Sendikası 5 ilçede yetkili sendika olmasının ardından, Bozdoğan, Çine, Germencik, Karacasu, Köşk, Nazilli olmak üzere toplamda 6 ilçede de en fazla üyeye sahip 2.sendika oldu.

Eğitim İş Aydın Şube Örgütlenme Sekreteri Yasemin Semiz, üye artışları ile ilgili açıklamada bulunarak, “İl genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 2022 sayı tespitlerine göre üye sayımızı %53 artırdık. Üniversite ve diğer kurumlardaki üye sayılarımızda eklenince yıllık üye artış oranımız %60 oldu. Yönetim kurulu üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Örgütler verdikleri mücadele ile sığınılacak en güvenli yer olurlar. Eğitim-İş olarak emekçilerden yana, emekçilerle birlikte, sınıf ve kitle sendikacılığı yaparak tüm eğitim emekçilerinin güveni kazanmıştır. Eğitim-İş üst akılla değil üyelerinin ortak iradesiyle mücadelesini yürütür.

2005 yılında çoban ateşlerini yakarken cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi,  Eğitim-İş'te zulme uğrayan herkesin sendikası parolasıyla yola çıkmıştı. Başöğretmenimizin ışıklı yolların da, aynı kararlılıkla emek mücadelesine devam edeceğiz. Bu onurlu mücadelede bizlerle olmak isteyen tüm eğitim emekçilerini birlikte yol yürümeye davet ediyorum.”

HABER: Özge Ata Eliçelik 

Zeren Ertaş’ın öldüğü asansör kazası davasında karar çıktı Zeren Ertaş’ın öldüğü asansör kazası davasında karar çıktı

Editör: Ergun Korkmaz