2.tur cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Pazar günü gerçekleşmesi sebebi ile DİBİT bu hafta Cuma günü kuruldu.

DİBİT Pazarı’nda, tezgah açan esnaf sayısının da gün geçtikçe bir arttığı fark edilirken, 2. el eşya, elektronik malzemeler, giysi ve ev eşyaları ile muhtelif ürünlerinde çeşitliliğin arttığı ve Dibit’te tezgah açanların ve gelen vatandaşların da durumdan memnun oldukları gözlendi.

Tezgâh açan vatandaşlardan İmran Arıkan, Dibit satışlar hakkında konuşarak, “Genelde pazar günleri açık oluyor. Seçimden kaynaklı cumaya alındı. Pazar günleri de baya bir ilgi var. Çünkü piyasalar çok yüksek. İnsanlar alışveriş yapamıyor. Buradan alışveriş yapıyorlar. Ama burada bile çok pazarlık yapıyorlar. Yani bıkıyoruz bir yerde. Beş liralık bir şey mesela iki lira olmaz mı? Ucuz verdiğimiz halde bu tarz söylemleri yaşıyoruz. Piyasada genel olarak fiyatlar arttı ama biz de artmadı. Aynı şekilde devam ediyoruz. tezgahlarda fiyatları arttırsak zaten hiç bakmadan atıyorlar. Çünkü inşaların alım gücü çok düştü.” dedi.

HABER:EBRU GÖRMEZ 

Hint keneviri yetiştirilen evin sahibinden ilginç savunma: "Su döktüm büyüdüler" Hint keneviri yetiştirilen evin sahibinden ilginç savunma: "Su döktüm büyüdüler"

dibit (5)

dibit (1)

dibit (9)

Editör: Ergun Korkmaz