Eğitim Sen Didim Temsilciliği tarafından düzenlenen dostluk ve dayanışma yemeğinde bir araya gelen sendika üyeleri gönüllerince eğlendi.  

Apollon Tapınağı’nda bir restoranda düzenlenen yemeğe Didim Belediye Başkan Yardımcısı Zeynel Şener, Eğitim Sen Aydın Şube Müdürlüğü, Didim’de ki bazı siyasi parti ve kitle örgütü temsilcileri, sendika üyeleri ve aileleri katıldı.

MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Gecede konuşma yapan Eğitim Sen yöneticisi Fatih Demir, “23 Ocak 1995'te kurulan eğitim ve bilim emekçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele örgütü Eğitim Sen, 29. mücadele yılını kutluyor.” dedi.

Demir, konuşmasında bugüne kadar her türlü baskı, tehdit, yasak ve engellemelere rağmen birlik dayanışma ve mücadele anlayışıyla başlattıkları onurlu yürüyüşü ilk günkü gibi büyük bir dirençle ve kararlılıkla sürdürdüklerini ifade ederek, “Eğitim ve bilim emekçilerinin 116 yıllık uzun yürüyüşünde Encümen-i Muallimin, Türkiye Öğretmenler Sendikası (TOS), Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği (TÖB-DER), Eğit-Der, Eğitim-İş, Eğit-Sen, Öğretim Elemanları Sendikası (ÖES) sürecinden aldığı gelenek, 29 yıldır Eğitim Sen ile devam etmektedir. Okullarda, üniversitelerde, tek tek iş yerlerinde ve alanlarda, meydanlarda, yaşamın her alanında dostluğu, dayanışmayı ve umudu büyütmeye devam ediyoruz. Çocuklarımıza ve öğrencilerimize verdiğimiz sözleri hiçbir zaman unutmadığımız gibi, onlara onurlu bir gelecek bırakmanın sorumluluğunu her zaman hissediyoruz.” dedi.

eğitimsen (9)-1

EŞİT, PARASIZ, BİLİMSEL, LAİK VE ANADİLİNDE EĞİTİM MÜCADELESİNİN TARİHİDİR

Demir, konuşmasında “Eğitim Sen, her türlü antidemokratik uygulamanın, baskının ve ayrımcılığın karşısında yer almıştır. Bizler açısından emek, barış ve demokrasi mücadelesi bir bütündür ve birbirinden ayrı değerlendirilemez. Bu nedenle Eğitim Sen her zaman karanlığa karşı aydınlığın, eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımcılığına karşı kadınların, savaşa ve şiddete karşı barışın savunucusu olmuştur.

Eğitim Sen'in mücadelesi aynı zamanda, düşünceyi ifade ve örgütlenme özgürlüğünün sağlandığı, farklı kimlik ve kültürlerin kendilerini özgürce ifade edebildiği ve kamusal alanda kendisini temsil edebildiği, gerçek anlamda laik ve demokratik bir Türkiye yaratılması mücadelesidir.

Eğitim Sen'in mücadele tarihi emeğin kazanılmış haklarının ortadan kaldırılmasına, eğitim başta olmak üzere tüm kamusal hizmetlerin ticarileştirilmesine, özelleştirmelere, esnek ve angarya çalışma uygulamalarına, çalışma hayatının güvencesiz hale getirilmesine, işsizliğin ve yoksulluğun artmasına karşı, herkes için eşit, parasız, bilimsel, laik ve anadilinde eğitim mücadelesinin tarihidir.

Sendikal hakların, demokrasinin, emeğin ve eşit haklar mücadelesinin sesi olan Eğitim Sen, geçmişten bugüne taşıdığı değerlerle, eğitim ve bilim emekçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele örgütü olmayı sürdürecektir.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından gece, müzik dinletisi devam etti.

eğitimsen (5)-2

eğitimsen (1)-2

eğitimsen (10)

eğitimsen (11)

4-82

eğitimsen (2)-1

Didim’de trafik kazası 1 kişi öldü Didim’de trafik kazası 1 kişi öldü

Editör: Ergun Korkmaz