Bu yıl Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen “Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes” sloganıyla gerçekleştirilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında ülke genelinde 2023 ayrı noktada 5 milyon 2023 adet fidan toprakla buluşturuldu. Aydın’da 26 ayrı noktada 10 bin 570 adet fidan olmak üzere Muğla orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında 105 ayrı noktada 72 bin 806 adet fidan toprakla buluştu.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Didim’de gerçekleşen fidan dikimi Altınkum Mahallesi'nde bulunan Gevrek mevkiinde 420 adet fidan dikimi gerçekleşti. Gerçekleşen fidan dikimine Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Garnizon Komutanı Albay Ali Saçan, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Gani Solak, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, kamu kurum amirleri, bazı siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı.

fidan (15)

Fidan dikimi kampanyası ile ilgili açıklama yapan Didim Kaymakamı Kuruca, “ Yarın kıyamet kopacağını bilseniz bile bugün elinizdeki fidanı dikin diyen son peygamberin ümmetiyiz. Her canlıya, her fidana, her ağaca, her hayvana, dolayısıyla yaratandan dolayı yaratılana  kıymet veren büyük bir medeniyetin temsilcileriyiz.” dedi. Kaymakam Kuruca, her yıl 11 Kasım’da milyonlarca fidanın toprakla buluştuğunu belirterek, bu yılda “Geleceğe nefes, Cumhuriyet’e nefes” sloganıyla Cumhuriyet’in 100.yılında 5 milyon 2023 fidanı Türkiye’nin birçok noktasında toprakla buluştuğunu ifade etti.

fidan (2)

HABER: ELİF DİKBAŞ

fidan (14)

fidan (10)

fidan (7)

fidan (13)

Yaz gelmeden Menderes’te sular çekildi Yaz gelmeden Menderes’te sular çekildi