Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde gerçekleşen mezuniyet törenine  Didim İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç ve eşi, Didim Sınav Anadolu Lise Müdürü Serkan Ceylan, Okul Müdür Yardımcıları, öğretmen, öğrenci ve veliler katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program ardından, Okul Müdürü Serkan Ceylan program hakkında konuşmasını gerçekleştirdi.

IMG_2602

HAKSIZLIĞA GÖZ YUMMAYIN

TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AYDIN İL BAŞKANLIĞI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI TÜRK DÜNYASI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AYDIN İL BAŞKANLIĞI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI

Müdür Ceylan, mezun olan öğrencilerine hayat tavsiyeleri verdiği konuşmasında, “İşinizi iyi yaptığınız sürece işinizi doğru yaptığınız sürece ve aklınızı kullandığınız sürece hepinizin önü açık gençler. Tüm bunların dışında yaşamınızda işini iyi yapmanın dışında adaletli, dürüst, topluma faydalı birer birey olmazı bekliyoruz. Kimsenin hakkını yemeyin. Haksızlığa da göz yummayın. Martin Luther King'in şöyle bir sözü var, diyor ki, “Ne iş yaparsanız yapın. Çöpçü bile olabilirsiniz. Ama gökyüzündeki yıldızlar yeryüzüne baktığında burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyor diyebilsin.” diyor. Yani işimizi iyi yaparsak en iyisi olursak, en iyi olmak her zaman sizi amacımıza ulaştıracaktır. Vatanımızı seviyorsak, vatanımızı iyi yerlere getirmek istiyorsak, işini iyi yapan cumhuriyet değerlerine bağlı adaletli ve dürüst gençlerimizin varlığıyla olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk, “Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır demiştir.” Sözlerimi burada son verirken tüm gençlerimize yaşamları boyu sağlık, mutluluk ve başarılar diyorum.” sözlerine yer verdi.

Program devamında İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Müdür Ceylan ve öğretmenler, okul birincilerini kutlayarak, çiçek ve plaketlerini taktim etmesinin ardından okul birincisi İsmail Atasoy, birinciliği ile ilgili konuşmasını gerçekleştirdi. Öğrencilerin olduğu slayt sunumunun ardından program devamında, öğretmenlerin öğrencilerine hazırladığı mesajlar slayt halinde sunuldu. Etkinlik, öğretmenlerin öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesiyle devam etti.

HABER: EBRU GÖRMEZ 

IMG_2599

IMG_2616

IMG_2608

IMG_2618

Editör: Ergun Korkmaz