Didim’de Tarım Orman İlçe Müdürlüğü tarafından gırgır tekneleri denetlenmeye başladı. Denetimlerde yakalanan balıkların boy ölçümleri yapılırken, av sezonu boyunca denetimlerin devam edeceği bildirildi.

Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekibi Didim’de gırgır teknelerinin karaya çıkış noktalarında denetim gerçekleştirdi. Altınkum ve Taşburun Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirilen denetimlerde gırgır teknelerinde belge ve ürün kontrolleri yapılarak balıkçılara ticari amaçlı su ürünlerini düzenleyen tebliğ hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Yakalanan balıkların boy ölçümlerinin de yapıldığı denetimlerde eksik ve kusuru bulunanlar uyarıldı.

Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İlçe Müdürlüğümüz Su Ürünleri Kontrol ekibimizce Altınkum ve Taşburun Balıkçı Barınağında sabaha karşı gerçekleştirdiğimiz denetimde Gırgır teknelerinde belge ve ürün kontrolü yapıldı. 5/1 numaralı Ticari amaçlı su ürünlerini düzenleyen tebliğ hakkında bilgilendirmeler yapıldı." denildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

balıkçılar (6)

Dağlık alana düşen paraşütçü ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi Dağlık alana düşen paraşütçü ambulans helikopterle hastaneye sevk edildi

balıkçılar (3)

balıkçılar (4)

Editör: Ergun Korkmaz