Yazarlar festival alanı standlarını kaldırmak size neyi kaybettirir yada kazandırır.

20 yıldır o tezgahlar orada duruyordu Didim'i sevenler; sevilen yazarları orada tanımak ağırlamak onlar la aşina olmak haşır, neşir olmak çokmu kötü bir şeydı..!

Kentin Cumhuriyet meydanı, kentin estetiği hususun da elbeteki çok daha ferah bir yerdir.

Ancak gündüzleri, kavurucu sıcakların kol gezdiği kent meydanına kimler gider kim arşınlar oraları.

Yada geceleri deniz manzaralı serin havayı kim kimler bırakıp gider kent meydanına..!

Siz belediye başkanı olmasanız gidermiydiniz yazarların, şairlerin imza günlerine..!!

Didim de kaç yıldır ikamet ettiğinizi bilmiyorum sizinle hiç yüz yüze de gelmedim.

38 yıldır Didim'e gider gelirim bir çok politik siyasi simalar la tanıştım, konuşmalarım oldu ancak sizi hiç duymamıştım umarım bundan sonrada çok daha yakinen sizi tanıma fırsatı bulur başarılı çalışmalarınız dan haberdar olurum, benide her bir Didim li gibi mutlu kılar.

Avrupa'nın hatta Asya'nın her kıyı kentlerinde özellikle yaz ayların da sanat sokakları açılır oralarda sanatçılar sanatlarını; yazarlar, şairler eserlerini icra ederler. 

Sanat ve sanatçılar, geniş kent alanların da değil; potansiyel kitlelerin yoğun olduğu yerlerde çok daha rağbet görür oralarda çok daha renkliliğini korur, etkinliğini gösterirler.

Sanat sırça saraylarda devasa alanlarda değil; sanat halkla bütünleştiği zaman sanat olur.

Siz politikacısınız politik çizginizin yazara,çizere, şaire bakışı evrensel ölçülerle birleştiği an dünyaya olan bakışınız ortaya çıkar.

Yine de her şeye rağmen festival alanında ki standları yerin de tutun," umutları biziz diyen" yüzünüz, yüzlerine  gülsün.

Saygılarımla