Didim’de her sene düzenlenen ve bu sene 5’incisi gerçekleşen vegan festivali, Didim VegFest 2023, Didim’in en önemli tarihi eseri olan Apollon Tapınağı çevresinde düzenlendi. 28 Nisan günü başlayan festivalin açılışında oldukça renkli görüntülere yer verildi. Didim Belediyesi tarafından hazırlanan festivalde açılışa özel dans gösterileri ile kapılarını katılımcılara açtı.

Yeni haftaya sıcakla başlayacak Yeni haftaya sıcakla başlayacak

vegfest (14)

IMG_1212

Kutsal Yol Yürüyüşü ile festivalin 2.günü başladı. Gün içerisinde çocuklara ve yetişkinlere özel etkinlikler düzenlendi. Geçtiğimiz yıl rekor denemesinde bulunan Didim Belediyesi, bu sene de Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay eşliğinde 5 metrelik dev lokma ağacına imza attı. Aynı gün akşamına Pınar Keleş ve Zeynep Casalini konserlerine yer verildi.

IMG_1441

IMG_1488

Son güne gelindiğinde ise, mutfak atölyelerine, vegan lezzetler yarışmasına, çocuklara özel etkinlikler ve bitkisel et yapımı gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Festivalin son etkinliği ise, Ceylan Ertem’in sahne alması ile gerçekleşti. Başkan Atabay konser sonunda, vatandaşlara VegFest’tegösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti. HABER:EBRU GÖRMEZ

IMG_1599-1

IMG_1449IMG_1579IMG_1197

IMG_1204

Editör: Ergun Korkmaz