CHP: EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI TAM BİR FİYASKODUR CHP: EMEKLİ MAAŞI AÇIKLAMASI TAM BİR FİYASKODUR

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde astığı afişlerle yivsiz tüfek ruhsatlarının 1 Eylül’e kadar yenilenmesi gerektiğini duyurdu. Belirtilen süre içerisinde yenileme yapmayanlara 2 bin 864 TL idari para cezası uygulanacak.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, yivsiz tüfek ruhsat sahiplerine yönelik önemli bir duyuru yayınladı. Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için sosyal medya üzerinden ve kent genelinde sokaklara asılan afişlerde yivsiz tüfek ruhsatlarının 1 Eylül tarihine kadar yenilenmesi gerektiği belirtildi. Ruhsatların belirtilen süre içerisinde yenilenmemesi durumunda ise 2 bin 864 TL idari para cezası uygulanacak, aynı zamanda tüfeğin bir ay içerisinde ruhsatlandırılmaması durumunda tüfeğin mülkiyeti kamuya geçirilecek.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü adıyla konu ile ilgili hazırlanan duyuru afişinde “Yivsiz tüfek ruhsatnamesi geçerlilik süresi dolan vatandaşlarımızın 01.09.2023 tarihine kadar ruhsatnamelerini yenilemeleri gerekmektedir. Ruhsatnamelerini yenilemeyen vatandaşlarımızın ruhsatnameleri, 01.09.2023 tarihinden itibaren geçersiz sayılacak ve 2521 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde tüfek muhafaza altına alınarak, her bir tüfek için 2 bin 864 TL para cezası uygulanacak. Tüfeğin bir ay içerisinde ruhsatlandırılmaması veya menşeine yarar belgenin ibraz edilmemesi halinde mülkiyeti kamuya geçirilecektir” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: iha