Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Didim'in en yoğun bölgesi olan Yalı caddesinde çevre temizliğini gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde başlayan ve düzenli olarak gerçekleşen detaylı temizlik kapsamında Altınkum sahili tazyikli ve köpüklü suyla yıkanıp, fırçalanarak temizlendi. Başlayan turizm sezonu ile birlikte insan yoğunluğunun en az olduğu saatlerde gerçekleşen temizlik, sahil üzerinde bulunan çöp teneke ve konteynırları basınçlı suyla yıkanmasıyla devam etti. Bölgede mıntıka ve tırmıkla temizlik çalışmaları yapılırken Altınkum plajında traktörlerle kum elemesi gerçekleştirildi.

fsafas-1

Yalı caddesinde gerçekleşen temizlik çalışması hakkında Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Günlük rutin faaliyetlerimizin yanı sıra ekiplerimiz tarafından Altınkum sahilinde detaylı temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışmalar kapsamında çöp tenekeleri ve konteynırlar yıkanırken, bölge temizlik ve mıntıka çalışması yapıldı. Vatandaşlarımıza sağlıklı ve hijyenik bir ortam sunmak için çalışmalarımız devam edecektir. Hedefimiz gelecek nesillere daha temiz ve yaşanılabilir bir Didim bırakmak.” dedi.

HABER: EBRU GÖRMEZ 

belediye

safas

Vali Canbolat: “Aydın’ı 12 ay turizm yapılabilir kent haline getireceğiz” Vali Canbolat: “Aydın’ı 12 ay turizm yapılabilir kent haline getireceğiz”