Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Nazilli, Didim, Kuşadası, Söke, Çine, Koçarlı, İncirliova, Karacasu ve Kuyucak’ta bulunan arazi ve taşınmazları satışa sunduğunu duyurdu.

Yeni haftaya sıcakla başlayacak Yeni haftaya sıcakla başlayacak

Bu taşınmazların satılmasına tepki gösteren CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Süleyman Bülbül konuyu Meclis’e taşıyarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

YAPILAN BU SATIŞLAR ÜLKENİN GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR

Vatan toprakları AKP iktidarı tarafından özelleştirme adı altında peşkeş çekilmeye devam ediyor. Babalarının çiftliği gibi ülke yönetenler ülkenin en değerli arazilerini bir bir satıyor. Ülkenin kaynakları iktidar tarafından talan ediliyor. Bu yapılan vatan toprağına ihanettir ve bunun hesabı mutlaka sorulacaktır. Bu yapılan satışlar ülkenin geleceğini tehdit ediyor. Kısa vadeli kazançlar elde etmek için yapılan satışlar gelecek nesillerimizin hakkını gasp ediyor  diyen CHP’li Bülbül Bakan Şimşek’e şunları sordu:

1-         Taşınmazların satış gerekçesi nedir?

2-         Kamu bu taşınmazları hangi yolla edinmiştir?

3-         Bu taşınmazlara ilişkin değerleme raporu düzenlendi mi?

4-         Taşınmazların gayrimenkul değerlemesi nasıl yapılmıştır? Şirket eliyle yapıldıysa bu işler ihale usulü mü yoksa doğrudan temin ile mi verilmiştir?

HABER MERKEZİ 

Editör: Ergun Korkmaz