Didim Belediye Meclisinin Eylül ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya AKP’li Meclis üyeleri Mevlüt Kandil, Cemal Engil, Şakir Saruhan, Erdinç Ülker ve Mehmet Tekdemir, CHP’li Meclis üyesi Ceren Turan mazeretli olarak katılmadı.

CHP Belediye Meclis üyeliğinden ilçe başkanlığı için istifa eden Ahmet Yılmaz’ın yerine meclis üyesi listesi sırasında yer alan Veli Kurt, meclis üyesi olarak ilk toplantısına katıldı.

Gündem öncesinde meclis başkanlığın iki ek önerge sunularak, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin ilk maddesi olan ’Efeler Mahallesi 396 ada 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 parseller ile 1736 ada 1 parsel uygulama imar planı değişikliği’’ konusuna ilişkin komisyon raporu okunarak, oy çokluğuyla kabul edildi.

1-34

Gündemin ikinci maddesi olan ’Çamlık Mahallesi 4523 ada 1 parsel uygulama imar planı değişikliği’’ konusu İmar komisyonuna havale edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a yetki konusu ele alındı. Belediyenin vergi borçlarını yapılandırılması süreciyle ilgili başkan oy çokluğuyla yetki verildi. Gündemin dördüncü maddesinde yer alan ödenek aktarma ve beşinci maddesindeki ek ödenek konusu Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

Gündeme kabul edilen ek gündem maddelerinin ilkinde CHP’li meclis üyeleri Altınkum bahse konu alanın “Delice yarımadası” olarak adlandırılması konusu İmar komisyonuna sevk edildi. Gündemin diğer maddesinde ise Cenaze hizmetlerinden ücret alınmaması önergesi ise Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

 

Meteoroloji’den uyarı! Meteoroloji’den uyarı!

 

Editör: Ergun Korkmaz