Didim İyi Parti’de toplu istifa şok etkisi yarattı. Parti binasında gerçekleşen basın toplantısında  İlçe Başkanı Tolga Çetinel, İlçe Kadın kolları başkanı Emine Tonbuloğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Can Keleş, İyi Parti Aydın İl yöneticileri Irmak Tezsezener, Mehmet Aldemir ve Efe Yeşilkuş ile ilçe yöneticilerinin da aralarında bulunduğu 350’yi aşkın parti üyesi istifa etti.İstifalarla ilgili basın açıklaması yapan İyi Parti eski ilçe başkanı ve Belediye Meclis üyesi Vefa Berk Tezsezener, “Bugün hepimiz için zor bir gün. 2017 yılında gerçekleştirilen referandum sonrasında Güçler ayrılığı ilkesine dayalı parlamenter sistemi yeniden ülke yönetiminde hakim kılmak için Kuruluşundan bugüne büyük emek ve umutlarla Atatürk ve Cumhuriyet değerleri doğrultusunda Çetin mücadeleler verdiğimiz iyi partide ki görevlerimizden üyelerimiz, delegelerimiz, ilçe başkanımız, İlçe Divanı, İlçe Yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları başkanımızın da ortak istişare sonucu almış olduğumuz karar doğrultusunda 350’yi Aşkın yol arkadaşımız ile birlikte istifa ediyoruz.

iyi parti (4)

 iyi partiyi iktidara namzet ve alternatif olmak için kurduk ancak geldiğimiz noktada partimizin iktidara talip olmadığını üzülerek görüyoruz. Hakikate gözümüzü kapatmamız ne yazık ki hakikatı ortadan kaldırmıyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde siyasi partilerin tek başına iktidara gelebilmesinin çok zor olduğu aşikarken alınan hür ve müstakil siyaset kararının iktidara değil muhalefete muhalefet olduğunu üzülerek görmekteyiz.

iyi parti (2)-1

İstifamızın ve üzüntümüzün sebebi ülkede muhalefetin kavga etmeden bir arada hareket etme zaruriyetine olan inancımızdandır. Genel idare kurulumuzda Alınan hür ve müstakil olarak seçime girme kararını doğru bulmamakla birlikte bu Kararı savunamayacağımızı düşündüğümüz için istifa Kararı alarak partinin önünü açmayı tercih ediyoruz. Her birimiz iyi parti de onlarca dost ve arkadaş biriktirdik. Dostluklarımız ilelebet baki kalacaktır. Bu hikayede bizlerle yürüyen tüm yol arkadaşlarımıza, il başkan ve yöneticilerimize, genel merkez yöneticilerimize teşekkür ediyor, siyasetin savaş alanı değil bir uzlaşı alanı olduğunu hatırlatarak dostça yollarımızı ayırıyoruz. Atatürk’ümüzün ilkeleri ışığında Demokrasi ve adalete inanan Cumhuriyete yürekten bağlı demokrasi mücadelemiz devam edecektir. Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet.” ifadelerine yer verdi.

Tezsezener, yerel seçimlere kadar belediye meclisinde bağımsız olarak görevini sürdüreceğini ifade etti.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Didim'de matematik öğretmeni evinde ölü bulundu Didim'de matematik öğretmeni evinde ölü bulundu

iyi parti (9)

Editör: Ergun Korkmaz