Yaz ayların gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte Didim, açan çiçeklerle renklenmeye başladı. Şehir genelinde renk cümbüşü yaşanırken, pembe ve mor renkleri ile özel bir renk harmonisi sunan begonviller de en sık görülenler arasında başı çekiyor.

çiçekler (1)

Şehirde pek çok sokak ve bahçede görülen begonvil; mor, pembe, turuncu ve beyaz renkli çiçekleri ile göz kamaştırıyor. Haziran, Temmuz aylarından Ekim ortalarına kadar çiçek açan begonviller ilçenin hemen hemen her sokağını süslüyor. Vatandaşlar tarafından evlerin balkonlarına ve bahçelerinde de dikilip bakılan begonvil, yaz aylarının en çok tercih edilenleri arasında yer alırken, bakımı da büyük özen istiyor.

Begonvilin genellikle dış mekan bitkisi olduğunu hatırlatan Mine Çiçekçilik sahibi Fadime Sarıtaş, “Fazla çiçeklenmesi için dağınık şekilde uzanan kolların budanması gerekiyor. Gövdesi ve dallarının bol güneş almasının begonviller için önemli olduğu unutulmamalı. Yazları ise haftada iki kez, kışları ise bir kez sulamak, begonviller için yeterli olacaktır.” sözlerine yer verdi.

Yeni haftaya sıcakla başlayacak Yeni haftaya sıcakla başlayacak

HABER: MAHMUT ÇAKIR 

çiçekler (3)

çiçekler (1)-1

Editör: Ergun Korkmaz