Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi, Odalar ve STK’ların katkılarıyla Didim Kent Konseyi öncülüğünde Dünya Didim’i Seviyor festivali 8-9 Eylül tarihlerinde 2.kez düzenlenecek.

Didim’de geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve 38 ülkenin stant açtığı Dünya Didim’i Seviyor Festivali, 8-9 Eylül 2023 tarihlerinde Apollon Tapınağı çevresinde gerçekleştirilecek.

Aydın Valiliği, Aydın İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi, Odalar ve STK’ların katkılarıyla Didim Kent Konseyi öncülüğünde Didim’de yerleşik yaşayan yabancı ülkelerin vatandaşlarıyla geçen yıl ilki gerçekleştirilen Dünya Didim’i Seviyor Kültür Festivali’nin bu yılki içeriği belli oldu. Bu yıl 39 ülkeden katılan 49 standın açılacağı festival 8-9 Eylül 2023 tarihlerinde binlerce yıllık Apollon Tapınağı çevresinde gerçekleştirilecek.

Festival 8 Eylül saat 17:00’de kortej yürüyüşü ile başlayacak. Ardından açılış konuşmaları, halk oyunları gösterileri ve yarışmalar gerçekleştirilecek. İlk gün ayrıca zeytinyağlı yemek yarışması, dans gösterileri ve konser ile sona erecek.

Latmos, ziyaretçi akınına uğruyor Latmos, ziyaretçi akınına uğruyor

9 Eylül Cumartesi günü saat 14:00’te stantlar açılırken, zeytinyağı tadım eğitimi, ortak aşure yapımı ve dağıtımı yapılacak. En iyi stant ve yemek yarışmasının ödül töreni ile festival sona erecek.

HABER: ELİF DİKBAŞ

festival (2)

Editör: Ergun Korkmaz