Sporun hem beden hem de zihin sağlığı açısından önemli olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Göreve başladığımız ilk günden itibaren üniversitemizde sporun bir kültüre dönüşmesi adına çalışmalar yürüttük. Çünkü sporun sadece fiziksel gelişime değil, ruh sağlığına da iyi geldiği gerçeğinin bilincindeyiz. Üniversitemize kazandırdığımız yeni spor tesislerinin yanında var olan tesislerimizi de günümüz koşullarına uygun hale getiriyoruz. Yaptığımız yatırımlarla öğrencilerimize ve personelimize iyi koşullarda spor yapma imkanı sunmakla kalmıyor aynı zamanda ulusal ve uluslararası turnuvalarda ülkemizi ve üniversitemizi başarıyla temsil eden milli sporcular yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Sporun her alanına yönelik tesisler
Ege Üniversitesi Kampüsünde; Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu, Açık Yüzme Havuzu, Büyük Spor Salonu, Tenis Kortları, 20 Mayıs Spor Tesisleri, 50.Yıl Spor Salonu, Küçük Spor Salonu, Futbol Sahaları, 1-2 No'lu Çim Sahalar ve Açık Spor Alanları tam donanımlı fiziksel imkânlarıyla öğrenciler başta olmak üzere; üniversite takımlarına ve sporculara profesyonel bir faaliyet alanı sunuyor. Ayrıca Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde hizmet veren Sağlıklı Yaşam Salonu, 6 ayrı fitness aleti ve 8 yeni spor cihazıyla kapalı alanda spor yapmak isteyen sporculara hizmet veriyor.

Doğa ile iç içe yürüyüş ve koşu yapma olanağı
Yaya Öncelikli Yeşil Kampüs projesi çerçevesinde 5 bin 500 metre bisiklet yolu ile 2 bin 770 metre tartan pistle sporcular, her daim yeşil olan Ege Üniversitesi Kampüsünde doğa ile iç içe yürüyüş ve koşu yapma olanağı buluyor.(İHA)

Editör: Ergun Korkmaz