Emek Partisi Didim ilçe örgütü, Santa Maria Latin Katolik Kilisesine yapılan saldırıyı kınayarak, “Halklar ve inançlar arasındaki farklılıklara karşı yaşanacak saldırılar, ırkçı ve şoven politikalara karşı gerçek anlamda bir laikliğin tesisi ve barış için bütün demokrasi güçlerini birlikte mücadeleye çağırıyoruz.”dedi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Başta İsrail'in Filistin'e yönelik sürdürdüğü katliam, Ortadoğu coğrafyasında devam eden savaş ve çatışmalar, etnik kimlik, din ve mezhep kışkırtmaları, tek adam yönetiminin dış politikadaki tutumu, ülkede ve bölgede istikrarsızlık yaratmaya devam ediyor.

Bu politikanın sonuçları farklı biçimlerde ortaya çıkıyor. Bugün "İstanbul Sarıyer'de Santa Maria Latin Katolik Kilisesi'ne yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınıyoruz.

Orman kampı çalışanlarına yangın tatbikatı Orman kampı çalışanlarına yangın tatbikatı

Hayatını kaybeden yurttaşımızın ailesine baş sağlığı diliyoruz. Farklı inanç ve kültürlerin üzerinde oluşacak baskı ve şiddet politikalarına karşı tüm halkımızı duyarlı olmaya ve tepki göstermeye çağırıyoruz. Halklar ve inançlar arasındaki farklılıklara karşı yaşanacak saldırılar, ırkçı ve şoven politikalara karşı gerçek anlamda bir laikliğin tesisi ve barış için bütün demokrasi güçlerini birlikte mücadeleye çağırıyoruz.

HABER: ELİF DİKBAŞ 

Editör: Ergun Korkmaz